Dolar Hakkında Uzman Yorumları! Dolar Yükselecek mi, Dolar Almak Mantıklı mı?

Serbest piyasada dolar fiyatları 6,8 TL’den Euro da 7,6 TL’den yeni haftaya başlamıştı. Yatırımlarını dolar olarak değerlendirmek isteyenler için uzmanlar kur tahminlerini de paylaşmaya devam ediyor.

Dolar kurundaki değişimler devam ederken, küresel piyasalarda yeniden güçlendiği gözlemleniyor. Cuma günü 6,80 lira bandında seyreden dolar kuru en son yüzde 0,4 oranında değer kaybetmişti. Ayrıca Euro/Dolar paritesi de 1,13 düzeyinin altına çekilmişti. Bununla beraber bazı yatırım kurumlarından dolarla ilgili son dakika açıklamalar gelmeye başladı. İlk olarak Integral yatırım, gün için dolar kurundaki direnç seviyesini 6,87 – 6,92 TL olarak açıkladı. Geri çekilme sürecinde ise 6,75 – 6,72 TL seviyelerinin takip edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ahlatçı Yatırım ise FED Başkanı Powell’ın açıklamalarıyla beraber yeni yorumlarını paylaştı. Doların güçlendiğini söyleyen Ahlatçı Yatırım, satış baskının artması durumunda gün içinde 6,73 TL’ye kadar destek seviyesi olabileceğini aktardı. Gün içindeki yükselişlerde ise 6,86 TL’den 6,92 TL’ye kadar direnç seviyelerinin takip edilmesi gerektiğini aktardı.

16 Haziran 2020 Salı Dolar ve Euro Ne Kadar?

Bugün dolar yüzde 0,18 oranında yükseldi ve 6,84 TL seviyesine ulaştı. Euro ise yüzde 0,15 oranında değer kazandı ve 7,74 TL’den işlem görmeye başladı.

Ekonomistler pandemi kaynaklı dolardaki hareketliliğin devam edebileceğini söyledi. Ayrıca dolar ve euro kurundaki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini dile getiren ekonomistler, dolarda yukarı yönlü seyrin devam edebileceğini de düşünüyor.