Dolar Bugün Kritik Sınırda! 22 Nisan 2020 Dolar ve Euro Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Son 2 gün içinde sert düşüş yaşayan petrol fiyatlarının etkisiyle küresel piyasalar hareketlenmeye devam ediyor. Yukarı yönlü hareketini sürdüren dolar kuru an itibariyle 6,99 TL’den işlem görüyor. Dün itibariyle 6,95 seviyesini test eden dolar, durgunluğunu bozarak hızlıca yükselişine devam etti.

Euro Ne Kadar Oldu?

Euro 22 Nisan 2020 Çarşamba gününe 7,58 TL’den başladı. Dolardaki yükselişle beraber Euro’nun da son 1 hafta içinde ciddi oranda değer kazandığı görülüyor.

Merkez Bankasının faiz kararını PPK toplantısından sonra açıklayacak olması, piyasaları doğrudan etkileyecek. Bu konudaki beklenti ise faiz indiriminin devam etmesi yönünde. Uzmanlar dolardaki yükseliş için TL kurunda 6,90 ile 6,98 bandında devam edeceğini düşünüyor.

Son haftalardaki dolar grafiği analiz edildiğinde 6,30 TL’den 6,99 TL’ye kadar hızlı bir yükseliş sürecine girdiği görülüyor. Bununla beraber analistler 7 TL’nin aşılması durumunda doların bir süre bu bantta kalabileceğini aktarıyor.

Küresel piyasalarda petrol fiyatları yüzde 14,07 düşüşle güne başlarken altının ONS fiyatı da yüzde 0,09 oranında düştü. Dolardaki yükselişin aksine birkaç gündür düşüş yönlü hareket eden altının ONS fiyatının yanı sıra güncel altın fiyatları da düşmeye devam ediyor. Ancak uzmanlar bu konuda da ilerleyen saatlerde yeniden yükseliş trendinin başlayabileceğini söylüyor.

Ekonomikredi.com olarak güncel dolar, altın, Euro ve diğer para birimlerinin anlık fiyat değişimlerini sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca kripto paralardaki anlık gelişmeleri de yine sizlerle paylaşıyor ve küresel ekonomideki son dakika haberlerini de aktarmayı sürdürüyoruz.