Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Evlenmeyi düşünen çiftlere devlet destekli evlilik kredisi dayanağı geliyor. Devlet destekli düğün kredisi öteki kredilere göre azıcık daha değişik şartlar gerektiriyor. Kredi müracaatı yapmak için öncelikle 18 yaşını geçmeniz gerekmektedir. Bu krediden yararlanmak için sizin için en uygun bankayı tanımlamalı ve bankalar arasındaki faizlere dikkat faktörüz gerekmektedir. Size en uygun faizi veren bankalarla çalışabilirsiniz, faizlerin yanı gizeme ödeme basitliği de sizin için ehemmiyetlidir. Bu surattan bu krediyi kullanmak için bankaların sunduğu bu kredileri iyi bir biçimde tahlil faktörüz gerekmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Bu hesaba aylık olarak yada 3 aylık gibi vadelerde kumpaslı ödemeler yaparak bir birikim hesabı oluşturmanız isteniyor. Ehemmiyetli ve öncelikli kısım ise ödemelerin başka bir deyişle yatırımların vadesinde ve topallamadan uyumasıdır. Yatırımınıza devam etmekteyken para yatırmayı aksatır veya ödeme yapmaktan bırakırsanız devlette kredi yardımını geri sürükleyebiliyor. 3 sene sonra devlet birikiminizin üstüne 5000 TL ye kadar dayanak kredisi verebiliyor. Bu krediyi alabilmek için sizden istenilen bir öteki şartta 27 yaşını aşmamız olmanızdır . Devlet destekli banka kredisi veren bankalar akbank , iş bankası, vakıf bank, ziraat bankası, ve Denizbanktır.

Bu krediden faydalanan fertlerin aynı zamanda kredi kullanmış oldukları bankadan ödünlü alıcı olması gidişatı mevzubahisidir . Misalin düğün kredisi sonrasında taşıt veya ihtiyaç kredisi sürüklemek istediniz. Sürüklemiş olduğunuz kredinin vadesinde meblağa göre en fazla 36 ay vade yapılabiliyorken size özel 48 ay alternatifi sunuluyor.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi İçin Yaş Sınırı Var mı ?

Bu krediyi 18 yaşının altında çocukları olan aileler de bankalarda çocukları ismine bu kredi den yararlanmaktadırlar. Çocuklarının geleceği için yatırım yapmak isteyen aileler için hoş bir fırsat. Bireylerde yada ailelerde olsun ödemelerin 3 kezden fazla topallaması vaziyetinde devletin yardımı geri sürükleyeceğini tekerrür anımsatmakta fayda var.
Düğün kredisi nasıl alınır yada kredi almak için uygun bir usul mü diye kafasında sual işareti olan çiftler için hazırladığımız bu yazı ile umarım takviyeci olabilmişizdir. Seçenek krediler içerisinde gelecek yatırımı olan devlet destekli düğün kredisini değerlendirebilirsiniz.

Kredi Çekebilmek için doğru zamanda mıyız ?

Hemen hemen herkes krediyi bir ihtiyaç durumuna sürükler ve reelinde olması gerekende budur. Fakat kredileri borç kapatmak için taşıt almak konut almak veya bir lüzumumuzu gidermek için başka bir deyişle bize fayda sağlasın diye düşünürken yanlış zamanlarda sürüklediğimiz krediler suratından daha fazla yükün altına boyunuzu aşan giderler altına girmeyelim.
Kredi alırken doğru zamanda doğru kredi yi almak da her zaman fayda vardır. Bunu da ihtiyaçlarımız ve bankaların kampanya ve fırsatlarını takip ederek yapabiliriz. Bankaların yaz tatili, yarıyıl tatili, yeni sene için taksit ötelemeli kredileri ve kampanyaları yarıyılsal olarak karşımıza çıkar. Misalin şu yarıyılda bankalar tarafından yeni sene kredileri düşük faizde kredi çekeceklere bir fırsat olarak sunulmaktadır. Ayrıca bunun yanında ödemeye yeni seneden sonra taahhütleri de vardır.

Faiz oranlarına dikkat !

Dikkat edilmesi gereken husus ise faiz oranı düşük olsa dahi dosya gideri ismi altında ödeyeceğiniz tutardır.
Kredi almak istediğiniz zamanı iyi tespit etmelisiniz. Tatil için kredi sürüklemek isterseniz yaz başında yapılan ihtiyaç ve tatil kredilerine odaklanmalısız. Şayet taşıt kredisi almak isterseniz ötv ve Katma Değer Vergisi yeni seneyle beraber çoğalmadan kredi kullanabilirsiniz. Lüzumlarınıza ve zamana göre kredi kullanmaya çalışın.
Tim bunların yanında

Bilmeniz ve yapmanız gereken en ehemmiyetli husus sizin kredi sürükleme zamanımızın uygun olup olmadığıdır. Fertsel olarak kredi sürüklemeye en uygun olduğunuz zaman kredi anekdotunuzun en uygun olduğu zamandır. Kredi notunuz ise en az borcunuzu olduğu zamanlarda ve ödemelerinizin kumpaslı olduğu zamanlarda yüksek olacaktır. Siz sürüklemek istediğiniz krediniz için; kredi anekdotunuzu, kedi sürükleme zamanını ve size en uygun krediyi bir araya getirebilirsiniz. Her açıdan avantajlı vaziyettesiniz demektir.