Devlet Destekli 6 Ay Ertelemeli 0,49 Faizli Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank Taşıt Kredisi Kampanyası için Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Dün açıklanan düşük faizli taşıt kredisinde başvuru tarihleri de belli oldu. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankasının sunduğu 0,49’dan başlayan ve 6 ay ertelemeli 60 ay vadeye kadar uzanan taşıt kredisinde başvuruların 5 Haziran 2020 Cuma günü başlayacağı belirtildi.

İkinci el ve sıfır araçlar için nakit ihtiyacı olanların başvuracağı bu kredide yerli üretime özel taşıt kredisi sağlanacak. Yüzde 0,49 ve yüzde 0,69 gibi düşük faiz oranlarıyla binek ya da ticari araç satın almak isteyenler her 3 bankanın başvuru sayfasından işlemlerini yapabilecek. Haberimizin devamında 0,49 – 0,69 faizli taşıt kredisi maliyet tablosu ile beraber bankaların başvuru ekranlarına ulaşabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisinde de Faiz Oranları Düşürüldü

Motosiklet dahil olmak üzere ikinci el binek ya da ticari araç satın almak isteyen müşterilere 3 kamu bankası yüzde 0,82 faiz oranıyla kredi sunacak. İlk 6 ay geri ödemesiz olan bu kredi toplamda 60 ay vadeyle sunulacak. Ayrıca 2. el ticari ya da binek araçlarda azami limit 150 bin TL olarak belirlendi. Bu kredide ek olarak 7 yaşa kadar olan taşıtlara kredi imkanı tanınacak.

Binek otomobiller için 50 bin TL’lik kredide aylık taksit tutarı 1,253 TL olacak. Toplam geri ödeme ise 67,647 TL. Ticari taşıt kredisinde ise aylık taksit 1,223 TL, toplam geri ödeme 66,043 TL.

Kamu Bankalarının Taşıt Kredisi için Başvuru Ekranları

Ziraat Bankasından düşük faizli taşıt kredisi almak isteyenler 0 km için en çok 5 yaşındaki taşıtlar için kredi başvuruda bulunabilecek. Vade ise 60 aya kadar sunulacak.

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN