Devlet Bankalarından 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası bireysel ihtiyaçlarınız için kredi paketi oluşturdu. Bireysel ihtiyaçlarınız için 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’dan nasıl çekilir.

Kamu bankaları, hanehalkının kazancı aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel alıcılara 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz  36 aya kadar ise vadeli, aylık denk taksitli kredi uygulamasını devreye aldı

Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank hanehalkının kazancı aylık yaklaşık 5 bin lira ve altında olan bireysel için yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek adına yeni bir kredi uygulamasını devreye soktu.

3 kamu bankasının da yapılan ortak kararlarına göre, küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Türkiye’yi de etkilesi altına alan yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınının ekonomik yaşama, imal ve istihdama ait mümkün zararlarını en aza indirme amacıyla uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” temkinleri yönünde Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, hanehalkı kazancı aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini ekonomik açıdan destekleyemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

“Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” ismi verilen uygulamada, esas gereksinimlerini uygun koşullarda finanse edebilmeleri emeliyle bireysel segment alıcıları, 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz, 36 aya kadar vadeli, aylık denk taksitli kredi kullanabilecek.

Müracaatlar, kabul edilmeye başladı !

Alıcılar, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank’tan sadece birine müracaat yapabilecek. Müracaatlar, bugünden itibaren kabul edilecek.

Alınan sıhhat temkinleri kapsamında kredi müracaatlarının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bankalarca müracaat kanallarının açılması ve arzların bir araya gelmesi sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen alıcıların hesaplarına kredi meblağları aktarılacak olup alıcılar kredi meblağını ATM’lerden çekebileceklerdir.

Peki Devlet Bankalarından  6 Ay Ertelemeli Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Nasıl Çekilir ?

Resimli anlatım ile haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

Halkbank 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Çekmek için :

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi sayfasına giriş yapıp

Başvuru için tıklayınız linkine basarak

 

Dilerseniz 10.000 TL ye kadar 1 ay dan 36 aya kadar istediğiniz ihtiyaç kredisi vadesini ve tutarını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Son olarak formu doldurduktan sonra DEVAM butonuna basmanız yeterlidir. Sonrasında ise HalkBank tarafından bilgileriniz kontrol edilip işlemleriniz için onay beklemek durumunda kalacaksınız.

 

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Çekmek için :

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi sayfasına giriş yapıp

Başvuru için tıklayınız linkine basarak

Hemen Başvur butonuna tıklıyoruz

Açılan sayfadaki form da bulunan T.C Kimlik Numaranızı ve yan tarafta bulunan onay kodunu kutucuklara doldurduktan sonra Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmeyi okudum ve onayladım butonlarına basarak Devam Et butonuna tıklıyoruz. Formlar doldurulduktan sonra bilgileriniz Vakıf Bank tarafından işleme alınıyor.

 

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Çekmek için :

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi sayfasına giriş yapıp

Başvuru için tıklayınız linkine basarak

Hemen Başvur butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfadaki formu dolduruyoruz.

Hemen Başvur butonuna bastıktan sonra aşağıdaki kutucuklara T.C Kimlik numaranızı, Cep Telefonu numaranızı ve kaç ay vade istediğinizi belirttikten sonra 5000, 7500 ve 10000 TL ye kadar istediğiniz kredi seçeneğinden birini işaretleyip hangi gün taksit ödemek istediğinizi de seçtikten sonra Gönder butonuna basıyoruz. Cep telefonumuza gelen SMS Onay kodunu da siteye girdikten sonra Ziraat Bankasına yapmış olduğumuz başvuru iletiliyor ve size olumlu ya da olumsuz olarak bir dönüş sağlanıyor.