Devlet Bankalarından 0,55 Faizli Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi 10 Bin TL için Aylık Ödeme Planı

Daha önce kamu bankaları tarafından sunulan 0,49 faizli pandemi ihtiyaç kredisi 1 Haziran 2020 tarihinde sona ermişti. Şimdi de evlenecek ya da ev ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için 0,55 faiz oranıyla 6 ay ertelemeli çeyiz kredisi sunuluyor. Vatandaşlar uzun süredir kamu bankalarının yeni destek paketini merak ederken paketin açıklanmasıyla beraber 10 bin TL için aylık ne kadar taksit ödeneceğini araştırmaya başladı.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından 2. faz kredi destek kampanyası olarak adlandırılan 0,55 faizli çeyiz kredisi en az 3 bin TL, en çok 30 bin TL olarak alınabilecek. Ancak bu kredide 3 kamu bankasının anlaşmalı olduğu firmalardan yapılacak alışverişlerde 0,55 faiz oranı uygulanacak. Anlaşmalı olmayan firmalarda uygulanacak faiz oranı yüzde 0,82 olarak açıklandı.

10 Bin TL Çeyiz Kredisi için Aylık Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

10 bin TL için vatandaşlar 60 ay vade ve 6 ay erteleme imkanından yararlanabilecek. Buna göre 10 bin TL kredi alacak olanlar aylık 228 TL taksit ödemesi gerçekleştirecek.

Krediden faydalanmak isteyen vatandaşlar en yakın Vakıfbank, Ziraat Bankası ya da Halkbank şubesine giderek başvuru yapabilecek.

Kredi kapsamında seramik ürünleri, elektronik eşyalar, beyaz eşya, ev tekstil ürünleri, bisiklet, ev boyası, kapı ve mobilyalar için imkan tanınacak. Bu kredide cep telefonu ya da tablet gibi ürünler kapsam dışında.