Dar Gelirli Ailelere TOKİ Sosyal Konut Projesi Kapsamında 240 Ay Vadeye Kadar 0,49 Faizle Kredi İmkanı Sağlanacak!

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 0,49 faizli 240 ay vadeye kadar kredi sunmaya devam ediyor. Vatandaşlar şimdi TOKİ sosyal konut kredisi kampanyası şartları, TOKİ Sosyal konut kredisi faiz oranları ve vade seçeneklerini araştırmaya başladı.

Ülkemizdeki salgın sonrasında ekonomik anlamda ortaya çıkan daralmanın önüne geçebilmek için kamu bankaları tarihi kredi paketlerini devreye almıştı. 0,49 faizli konut kredisi ayrıca 1 yıl ertelemeli olarak sunuluyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarının yanı sıra Emlak Katılım Bankası da her zaman düşük faizle kredi desteği sunmaya devam ediyor.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyenler için 240 Ay Vadeli 0,49 Faizli Konut Kredisi Desteği

Kamu bankalarında devam eden konut kredisi kampanyaları arasında şu sıralar TOKİ sosyal konut kredi paketi dikkat çekiyor. TOKİ’nin dar gelirli aileler için başlattığı bu projede her yıl 100 bin yeni sosyal konut inşa edilecek. Katılım ve kamu bankaları tarafından sağlanacak olan bu finansmanda 0,49 faiz oranı ve 240 ay vade imkanı sunulacak.

Buna göre 240 ay vadede 0,49 faizle 100.000 liralık konut kredisi için aylık ödenecek taksit tutarı 709 lira olacak. Sosyal konut projesinden sadece TOKİ’nin alt gelir gurubu yararlanabilecek.