Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yeni İstihdam Paketi Açıklaması

Dün organize edilen Kabine Toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni paket açıklamasında bulundu. Ayrıca kısa çalışma ödeneği ve 1000 TL sosyal yardım ödemeleriyle ilgili de açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı son verileri kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından bir dizi konuşmalar gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemiyle mücadelede bundan sonraki süreçte uygulanması gereken adımlarla ilgili bilgiler verdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik anlamda atılacak adımların yanı sıra salgın döneminde yapılan yardımlara da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin sağlık çalışmalarında gösterdiği başarıya değinirken, ülke vatandaşlarına sağlık hizmetini ücretsiz olarak sunan sayılı ülkelerden biri olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca güçlü sağlık sisteminin ekonomik yapıya bağlı olduğunu da dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında 1000 TL’lik pandemi parası yardımıyla ilgili bilgiler de paylaştı. Ek olarak bundan sonraki süreçte yapılacak destekler için de ön bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmaları şu şekilde;

“Ülkemiz salgın döneminde tüm vatandaşlarına ücretsiz tedavi sunabilmiştir. Bu sayede nadir ülkelerden de birisi olmuştur. Son 3 aya baktığımız zaman 5.5 milyon ailemize 1000 TL’lik karşılıksız yaradım yaptık. Ayrıca ilave istihdam amacıyla teşvik de sağlanacak. İş gücü piyasamızı çok daha verimli bir hale getirmek için yeni düzenlemeleri de devreye alacağız.”

“50 yaş üzerinde olan vatandaşların yanı sıra 25 yaşının altındaki gençlerin daha kolay bir şekilde istihdam edilmelerine de yardımcı olacağız. Tabi bu süreçte çalışanlarımız da emeklilikte rahat edecekler. Devletimiz elini taşın altına koyacak. Çalışanlarını ücretsiz izne ayıran ya da kısa çalışmaya geçiren işverenlerimize de normalleşme desteği sunacağız.”