Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1000 TL Sosyal Yardım Desteği Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım ödemeleriyle ilgili birtakım açıklamalar yaptı. 1. ve 2. faz destek ödemelerinin yapıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, başvuru sonuçlarıyla ilgili bilgiler paylaşırken gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

Mayıs ayında yapılacak genel ödemelerle ilgili bilgi paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin bu ay maaş ödemelerinin 15 Mayıs itibariyle verileceğini dile getirdi. Ayrıca yüksek öğrenim öğrencilerine 6 Haziran 2020’de verilecek olan kredi ve burs ödemelerinin de 19 Mayıs itibariyle yatırılacağını sözlerine ekledi. Mayıs ayı işsizlik ödemelerinin de öne çekildiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın nedeniyle hazırlanan sosyal destek programının 1. ve 2. fazında toplam 4.4 milyon vatandaşımıza 1000’er TL nakit desteği sunduk. Ayrıca salgın nedeniyle işsiz kalan vatandaşlara da 3. faz nakit yardım programını devreye aldık. Orada da ödemeler başladı. Bugüne kadar 3. faz 1000 TL pandemi desteği yapılan kişi sayısı 900 bine ulaştı. Ramazan ayında dayanışma ve sosyal yardımlaşma vakıflarımıza da yarım milyar TL’yi aşan kaynak aktarımı gerçekleştirdik” dedi.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal yardım parasına başvuranlar aşağıdaki link üzerinden sorgulama yapabilir.

1000 TL PANDEMİ PARASI BAŞVURUSU SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

E-devlet üzerinden başvuruları devam eden pandemi parası işsizlik ödemesi alan, çalışan ve kısa çalışma ödeneği alan kişiler dışındaki ihtiyaç sahiplerine veriliyor.

Bu yardımdan öksüz yetim yardımı, yaşlı aylığı, silikozis aylığı, eşi vefat etmiş kadınlara yapılan yardım, engelli yakını aylığı, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, çoklu doğum yardımı ve şartlı sağlık yardımı alanlar doğrudan yararlanabilecek.