Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolar Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde 4 günlük bayram süresince sokağa çıkma yasağını dün düzenlediği basın toplantısında paylaşmıştı. Ekonomiyle ilgili de açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışına döviz gönderme işlemleri yapanları ciddi bir dille uyardı. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan dolar hakkında ne dedi?

Salgın sebebiyle telekonferans uygulamasıyla yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından ekonomi üzerine açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’den başka ülkelere döviz kaçıranlarla ilgili herhangi bir şekilde merhametimiz olmayacak. Bu yeni süreçte güçlü ve büyük Türkiye’nin inşasını hızlıca tamamlamış olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca vatandaşlar tarafından beklenen bayram açıklamasını da dün gerçekleştirdi. Kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı, 81 ilin tamamında 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını söyledi.

Bayramda Marketler Açık mı?

Vatandaşlar bayramda uygulanacak sokağa çıkma yasağının ardından bakkal ve marketlerin açık olup olmadığı da merak ediliyor. Öncelikle bayram süresince market ya da bakkalların ne şekilde hizmet vereceğine dair Bakanlık genelgesinin yayınlanması gerekiyor. Haliyle şu ana kadar Bakanlık genelgesi paylaşılmadığı için bayramda marketlerin durumu netlik kazanmadı.

Öte yandan marketlerle ilgili alınan son kararda, 16-19 Mayıs sokağa çıkma kısıtlaması boyunca evlere servis uygulamasının devam edildiği görülüyor. Tatlıcı, fırın, kasap, manav ve marketler yasak süresince hizmet vermeyi sürdürüyor. Aynı şekilde bayramda da marketlerin telefonla ya da online olarak sipariş almaya devam etmesi bekleniyor.

Ülkemizde uygulanacak yeni sokağa çıkma yasağı 23 Mayıs’ta başlayıp 26 Mayıs’ta sona erecek.