Cumhurbaşkanı Erdoğan AVM’ler Ne Zaman Açılacak Sorusuna Açıklık Getirdi!

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizdeki tüm AVM’ler uzun bir süredir hizmet vermiyor. Bununla beraber AVM’ler ne zaman açılacak, 2020 AVM’ler hangi tarihte açılacak gibi soruların yanıtları da vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen bu sorularla ilgili bir açıklama yaptı ve AVM’lerle ilgili önemli detaylar paylaştı.

AVM’ler Ne Zaman Açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında ülkemizdeki normalleşme sürecinden bahsetmişti. Ayrıca AVM’lere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 Mayıs itibariyle güzellik salonu, berber ve kuaförlerin faaliyete geçebileceğini belirtmişti. Buna benzer işletmelerin de 11 Mayıs itibariyle açılabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı tarih için AVM’leri de işaret etmişti. Ancak hangi AVM’lerin ne zaman faaliyete geçeceğine dair henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Bu konuda ilk haber Kanyon AVM’den geldi. 20 Mart 2020’de kapatılan Kanyon AVM, 11 Mayıs itibariyle kademeli olarak açılacak. Mayıs ayı için kiracılardan da kira alınmayacağını açıklayan AVM yönetimi, Haziran ayına kadar tüm mağazaların kademeli olarak açılacağını belirtti.

Ülkemiz genelindeki AVM’lerin ise Haziran ayı sonuna kadar açılması bekleniyor. Fakat AVM’lerdeki yemek ve sinema salonları ile vatandaşın topluca bir araya gelebileceği yerler henüz aktif olmayacak.

Ayrıca Venezia, Mall of Antalya, Mall of İstanbul, Akbatı ve Akasya, İsfanbul, Viaport Marina Tuzla ve Viaport AVM’ler de 11 Mayıs 2020 itibariyle kademeli bir şekilde açılmaya başlayacak. Rönesans Holding bünyesinde olan AVM’lerin ise 27 Mayıs ile 1 Haziran arasında açılması bekleniyor.