Çığ Düşse Bu Kadar Hızlı Kaçmazlardı!

Bursa’da Covid-19 sebebi ile alınan tedbirler nedeni ile kapalı olan ikinci el oto pazarına araç satmak için gelen kişiler, polisin anonsunu duymaları üzerine nereye kaçacaklarını şaşırdılar.

Tüm dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünya karantinaya girdi. Ülkemizin de anzade olmadığı Covid-19 salgını sebebiyle girmiş olduğumuz pandemi sürecinde Bursa'da 2.el kapalı oto pazarında yasak olmasına rağmen araç satışı yapmaya çalışan kişiler polisin anonsunu duymaları ile birlikte kaçacak delik aradılar. Yasaklara rağmen yüzlerce insanın ve aracın olduğu devasa pazar iki dakika içerisinde ıpıssız oldu.

Covid-19 tedbirleri nedeniyle Bursa’da olan 2. el oto pazarı bu hafta kapalı tutuldu. Araç pazarının tedbirler nedeniyle kapalı olmasına rağmen çok sayıda ikinci el araç satışı yapmak isteyen vatandaş oto pazarının kapısının önünü devasa bir pazar alanına getirdi. Araçlarına astıkları ilanlar aracılığı ile  yasak olmasına rağmen satış yapmaya çalışan araç sahipleri polisin geldiğini görünce alandan hızla uzaklaşıp kaçtılar. Yasağı ihlal eden satıcıların kaçışları kameralara da yansıdı. Polis tarından, on dakika içinde pazarı terk etmeyen herkese ceza yazılacağı şeklinde anons yapıldı. Polisler on dakika zaman tanımış olmasına rağmen, ceza yemekten korkan satıcılar devasa pazarı iki dakika içerisinde boşalttı. Anons yapıldıktan İki dakika sonra pazar yerinde sadece polisler kaldı.
Pazarın önüne araç satmak için gelen vatandaşlar "Bugün pazar kapalı biz araçlarımızı satmaya geldik. Hiç müşteri yok. Fiyatlar çok yüksek, kimse araç almıyor" şeklinde konuştular.
Bazı vatandaşlar ise, yasak olduğunu bilmediklerini ve bu sebeple geldikleri yönünde açıklamada bulundular.

Kaynak: İHA