Çeşmede Mavi Bayrak Dalgalanmaya Başladı!

14 mavi bayraklı plaj ile yaz sezonuna giriş yapacak olan popüler tatil merkezi Çeşme’deki bir otel, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde kapılarını ziyaretçilere açarak korona virüsü sebebiyle yaşanan pandemi süreci nedeniyle ara verdiği hizmetine tekrar başladı.

Otel yetkilileri  2020 yılının ilk mavi bayrağını aynı gün plajında göndere çekti.
FEE’nın verdiği mavi bayrak ödüllerinin 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, Çeşme’de 14 plaj ile 1 marina mavi bayrak asmaya hak kazanmış bulunmakta
Çeşme’de 2020 yılının ilk mavi bayrağı da, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde Boyalık Beach Çeşme Otel Genel Müdürü Orhan Belge tarafından teslim alınıp, otelin plajında göndere çekildi.
Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu zorlu pandemi sürecinde, yeni nomral kurallarına uygun biçimde, sosyal mesafe dikkat ederek ve hijyen konusundaki tüm denetimlerden geçerek kapılarını açtıklarını belirten Belge, “5 Haziran Dünya Çevre Gününün anlamına uygun olarak maksimum önlemler ve hijyen odaklı düzenlemeler ile 2020 sezonunun startını verdik. 5 Haziran itibariyle pandemi sonrası otelimizi tekrar işletmeye açmış bulunmaktayız. Bugünün bizim için ayrı bir önemi de, bugün Dünya Çevre Günü ve Türkiye’deki 2020 yılının ilk mavi bayrak ödülünü teslim alarak, mavi bayrağı göndere ilk biz çektik. Bu da bizim için bir gurur kaynağı oldu” diye konuştu.

“Konuklarımızın huzurlu ve güvenli tatil yapmalarını sağlamak istiyoruz”

Pandemi sebebiyle dünya genelinde bir gerileme sürecine girildiğini, bu süreçte otel olarak pandemi sonrası yeni normal dönemind, tesiste ağırlayacakları misafirler için ne gibi önlemler almaları gerektiği konusunda aldıkları toplantılarda bu konuyu uzun süreler tartıştıklarını söyleyen Orhan Belge, “Sosyal mesafe, maske ve hijyenin korona virüs karşısında temel savunma mekanizmamız olduğu artık bilinen bir gerçek. Biz de bilimsel veriler ışığında bu anlayışa uygun önlemlerimizi maksimum şekilde uygulayarak konuklarımızın hem güvenli hem de huzurlu bir tatil yapmalarını sağlamak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA