Çay Bahçeleri, Kahvehaneler ve Kafelerin Açılacağı Tarih Açıklandı mı? Kafeler Ne Zaman Açılıyor?

Kafeler ne zaman açılacak? Son günlerin en çok araştırma konusu olan çay bahçeleri, kahvehaneler ve kafelerin ne zaman açılacağı sorusu vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Pandemi nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan kafelerin yanı sıra 11 Mayıs’ta berber, kuaför ve güzellik merkezleri açılacak. İşte bu yüzden şimdi de kafelerle ilgili son dakika açıklamaları beklenmeye başlandı.

AVM’ler Ne Zaman Açılacak?

Mayıs itibariyle AVM’lerin açılacağına dair pek çok konu gündeme gelmiş ve ardından yapılan açıklamalarla bu durum netlik kazanmıştı. AVM’ler kademeli ve yoğun steril önlemli olarak açılmaya başlanacak. Ancak AVM’lerdeki kafe, sinema salonları ve kabalık ortam oluşturabilecek mekanlar açılmayacak. Yine AVM’lere sınırlı sayıda kişi alınacak ve içeride kalma süresi sınırlı olacak.

11 Mayıs’ta açılacak olan AVM’lerde zücaciye, çanta, ayakkabı ve giyim eşyası satan işletmeler hizmet vermeye başlayacak.

Berberler, Kuaförler Ne Zaman Açılacak?

Güzellik merkezleri, berberler ve kuaförler de 11 Mayıs itibariyle hizmet verecek. Ancak Bakanlık genelgesiyle işletmelerin sakal tıraşı yapması geçici olarak yasaklanırken önlük ve havlu gibi malzemelerin tek kullanımlık olması kararlaştırıldı. Bayan güzellik salonlarında ise yine geçici süreliğine makyaj ve cilt bakım uygulamaları için hizmet verilmeyecek.

Kafeler, Kahvehaneler, Çay Bahçeleri Ne Zaman Açılacak?

Kafelerin ne zaman açılacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak toplu etkileşimin fazla olduğu iş yerlerinin Ramazan Bayramından sonra kademeli olarak açılması bekleniyor.