Bugün Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? 4 Mayıs 2020 Şehirlerarası Kısıtlama ile İlgili İçişleri Bakanlığından Son Dakika Açıklaması!

Sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 1 Mayıs 2020’de başlamış ve 3 Mayıs 2020 saat 24:00’da sona ermişti. Ancak yasağın bitmesiyle beraber vatandaşlar sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu, sokağa çıkmak yasak mı gibi soruların yanıtlarını araştırıyor.

4 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Bugün sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Fakat İçişleri Bakanlığından gelen son dakika açıklamasında 30 büyük şehir ile Zonguldak’ta uygulanan giriş çıkış yasağı devam edecek. Bakanlık 81 il valiliğine şehirlerin giriş ve çıkış tedbirleri kapsamında bir genelde göndererek, büyük şehirler için özel araç ile toplu taşıma başta olmak üzere hava ve deniz yolu ile yapılan giriş ve çıkışların 4 Mayıs 2020 saat 24:00’a kadar uzatıldığını belirtti.

Bugün Marketler Açık mı?

31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağının 3 Mayıs saat 24:00’da sona ermesi nedeniyle bakkal ve marketler bugün sabah itibariyle açık olacak.

Şehirlerarası Seyahat Yasağı Ne Zaman Sona Erecek?

31 ilde uygulanan şehirlerarası seyahat yasağıyla ilgili bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplanacak. Toplantının ardından yasaklar ve koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açıklama yapması bekleniyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Ülkemizdeki Büyükşehir statüsünde yer alan 30 ilimiz ile Zonguldak‘ta şehirler arası giriş ve çıkış yasaklarının 03 Mayıs Pazar günü saat 24.00 itibariyle bitecek olması sebebiyle Pazartesi günü toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yapılacak değerlendirme ve karar süreciyle beraber yasakların bitiş saati arasında tedbirlerin devamlığı adına bakanlığımızca 81 valiliğine bir genelde gönderildi. Bu kapsamda 31 ilimizdeki hava, kara ve deniz yoluyla gerçekleştirilecek olan tüm giriş ve çıkışlar, daha önce paylaşılan esaslara ve usullere göre 04 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00’a kadar uzatılmıştır.”