Bugün Marketler Saat Kaça Kadar Açık Olacak? Marketlerin 24 Nisan 2020 Cuma Çalışma Saatleri Açıklandı mı?

Ramazan ayı başlangıcı nedeniyle marketlerin açılış ve kapanış saatleri değişti. 24 Nisan 2020 Cuma günü marketlerin sınırlı zaman diliminde hizmet vereceği açıklandıktan sonra vatandaşlar da yeni market çalışma saatlerini araştırmaya başladı. Peki, marketler saat kaçta açılıyor? Kapanış saatleri nasıl düzenlendi?

Marketler saat kaça kadar açık olacak? 24 Nisan marketler açık mı? Çalışma saatleri güncellendi mi? Bu soruların tüm yanıtları haberimizin devamında sizlerle paylaşıldı.

Marketler Saat Kaçta Kapanıyor?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan yeni düzenlemede bugün marketler 09:00 ile 14:00 arasında hizmet verecek. Haliyle saat 14:00’dan sonra marketlerin tamamı kapanmış olacak. Ayrıca hafta sonu marketler kapalı olacak. Bu süreç 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı devam eden şehirlerde uygulanacak.

Uygulamanın yanı sıra tatlıcılar, lokantacılar ve restoranlar paket servis hizmeti verebilecek. Eczaneler de kısıtlama süresince açık olacak. Toplu taşıma araçlarının hizmete devam edeceği bu süreçte kamu kurumlarında çalışanlar da uygulamadan muaf tutulacak.

Hangi Kurumlar Açık Kalacak?

Ramazan ayında devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlamalarının muaf tutulduğu bazı kurumlar var. Acil çağrı merkezleri, AFAD birimleri, göç idaresi, vefa sosyal destek birimleri, gümrükler, limanlar, hava alanları, kara yolları, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, huzur evleri ve sınır kapıları bu süreçte açık olacak. Öte yandan elektrik, petrol ve doğal gaz sektöründe hizmet veren tesisler ile mutfak tüpü dağıtım firmaları, hayvan barınak ve çiftlikleri, gazete dağıtım şirketleri ve buna benzer birimler de açık kalabilecek.