Bugün Market, Bakkal, A101, ŞOK ve BİM Açık mı? 3 Mayıs Pazar Sokağa Çıkma Yasağında Açık Olan İş Yerleri Hangileri?

Sokağa çıkma yasağının son gününde marketlerle ilgili araştırma yapan vatandaşlar bazı bilgilere ulaşabiliyor. Marketler ile beraber bakkallar, tatlıcılar, ŞOK, BİM ve A101 gibi alışveriş merkezlerinin durumu da sorgulanıyor. 3 Mayıs 2020 Pazar günü marketler açık mı?

Bugün sokağa çıkma yasağının son günü olduğu için bakkallar ve marketler kapalı olacak. 30 büyük şehirde ve Zonguldak’ta ŞOK, BİM ve A101 marketler de hizmet vermeyecek. Ancak evlere servis yapan tatlıcılar ve lokantalar açık olacak.

Marketler Ne Zaman Açılacak?

Bakanlık genelgesiyle uygulanan ve yasağın son günü olan 3 Mayıs 2020 saat 24:00 itibariyle marketler açık olacak. Ancak yoğunluğun yaşanmaması adına market ve bakkallar, 4 Mayıs 2020 Pazartesi sabah saat 09:00 itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

Bugün Hangi İş Yerleri Açık Olacak?

3 Mayıs 2020 sokağa çıkma yasağının son gününde ekmek ve unlu mamul satışı yapan yerlerle beraber nöbetçi eczaneler açık olacak. Vatandaşlar dışarı çıkamadığı için eve sipariş yöntemiyle hizmet veren restoran, tatlıcı ya da lokantalardan sipariş verebilecek. Yine Ramazan ayı dolayısıyla marketlerin çalışma saatlerine dair yapılacak açıklamalar da ekonomikredi.com tarafından sizlerle paylaşılacak.

Bugün tıbbi cihaz, ilaç ya da dezenfektan üretimiyle ilgili satış ve nakliye yapan iş yerlerinin yanı sıra hayvan hastaneleri, veteriner klinikler ile özel sağlık kurumları açık olacak. Ancak Pazar günü hafta sonu tatili olduğu için ekmek satışı yapan yerler, tatlıcılar ve eczaneler dışında herhangi bir iş yeri açık olmayacak.

Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi amacıyla AFAD birimleri, acil çağrı merkezleri, huzur evleri, yaşlı bakım evleri, sınır kapıları, limanlar ve vefa sosyal destek birimleri de hizmet vermeye devam edecek.