Bugün Evde Bakım Parası Yattı mı? 19 Temmuz 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

19 Temmuz evde bakım maaşı yatırılmaya devam ediyor. Bu süreçte 1.544 lira olan bakım aylıklarıyla ilgili vatandaşlar sorgulama yaparak da süreci takip edebiliyor. Öte yandan bakım aylıkları 2019 yılında 1.384 lira iken, Ocak 2020 zammı ile 1.457 lira olmuştu. Temmuz 2020 itibariyle de bakım maaşları artık 1.544 lira olarak ödenecek. Aile Bakanlığı tarafından yatırılan evde engelli bakım maaşıyla ilgili Temmuz ayında 32 ilde aylıklar yatırıldı. Ay sonuna kadar ödemelerin devam etmesi bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak e-Devlet girişi yapabilir. Daha sonra arama bölümüne gelerek ‘evde engelli bakım ödeme bilgileri’ yazdıktan sonra hızlıca sorgulama sayfasına ulaşılabilir. Bu işlem tamamen ücretsizdir.

SMS ile ücretli sorgulama işlemi de bu ödenek için yapılabiliyor. BAKIYE yazan ve 4747’ye mesaj gönderen vatandaşlar cep telefonuna ödeme bilgilerini alabiliyor. Fakat bu işlem evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankasından alanlar için geçerli. Operatörler bu sorgulama için 1 SMS ücreti faturaya yansıtıyor.

19 Temmuz Evde Bakım Parası Yatan İllerin Güncel Listesi

Temmuz 10 – Temmuz 19 arasında 32 ilde bakım maaşı yatırıldı. Bu iller; Bolu, Kırklareli, Kayseri, Bilecik, Denizli, Şanlıurfa, Ordu, Samsun, Kars, Balıkesir, Tokat, Diyarbakır, Karabük, Zonguldak, Ankara, İstanbul, Manisa, Mersin, Siirt, Bursa, Kırıkkale, Hatay, Edirne, İzmir, Antalya, Konya, Afyon, Uşak, Çanakkale, Bayburt, Adana, Erzurum olarak sıralandı.