Bugün Evde Bakım Parası Yatmaya Başladı mı? 3 Haziran 2020 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

3 Haziran 2020 evde bakım maaşı yatan iller açıklandı mı? Vatandaşlar son günlerde evde bakım aylıklarıyla ilgili araştırma yapmaya devam ediyor. 2020 yılında yüzde 5,49 oranında zamlanan evde bakm aylığı artık 1,460 TL olarak hesaplara yatırılıyor. Bununla beraber vatandaşlar engelli bakım parası almak için ikamet edilen ildeki Aile ve Sosyal Politikalar il – ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir. Ağır engelli bireylerin bakımı için Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu destek hakkında merak edilen bilgileri haberimizin devamında sizlerle paylaşıyoruz.

3 Haziran 2020 Evde Bakım Parası Yatacak mı?

Evde bakım aylığı yatan iller listesi henüz paylaşılmadı. Her ayın 10. gününde yatırılmaya başlanan evde bakım maaşı önümüzdeki haftadan itibaren hesaplara aktarılmaya başlanacak. İl il yatırılacak olan evde bakım aylığı ilk olarak büyük şehirlerde hesaplara yatırılıyor. Ancak Bakanlığın takvimine göre bu iller sıralaması değişebiliyor.

Evde Bakım Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde bakım maaşı sorgulamak isteyenler öncelikle e-Devlet üzerinden işlem yapabilir. Arama kısmına ‘engelli evde bakım ödeme’ yazdıktan sonra adınıza kayıtlı bakım parasıyla ilgili tüm detaylara anında ulaşabilirsiniz.

Bir diğer sorgu yöntemi ise SMS olarak tamamlanıyor. Fakat SMS ile evde bakım sorgulama yapmak isteyenlerin bu desteği Ziraat Katılım Bankasından alıyor olması gerekir. Sorgulama için 1 SMS ücreti karşılığında ‘BAKIYE’ yazıp 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Evde bakım parası yatırılmaya başladığı günden itibaren sitemizde il bazlı paylaşılmaya devam edilecektir.