Bugün Bankalar Açık mı? 1 Mayıs’ta Bankalar Çalışıyor mu?

Bugün 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu gece 00:00 itibariyle başlayan ve 3 Mayıs 2020 24:00’a kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağı kapsamında bankaların hizmet verip vermeyeceği merak ediliyor.

Ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle pek çok tedbir alındı. Özellikle de bankaların çalışma saatleri güncellenirken sosyal mesafe kapsamında şubelere alınan kişi sayısı da değişti. Özel bankalar 12:00 – 17:00 arasında hizmet verirken, kamu bankaları 09:00 – 17:00 arasında çalışmaya devam ediyor. Peki, bugün bankalar açık mı? 1 Mayıs bankalar açık olacak mı? 1 Mayıs resmi tatili kaç gün olacak? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtları haberimizde.

Bankalar Bugün Açık mı?

1 Mayıs 2020 sokağa çıkma yasağı uygulandığı gibi bankalar bugün resmi tatilden dolayı hizmet vermeyecek. Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizdeki pek çok iş yeri kapatıldığı gibi bankalar da resmi tatil sebebiyle bugün kapalı olacak. Ayrıca bankacılık işlemleri de Pazartesi günü itibariyle gerçekleşecek. Yani bugün ya da hafta sonu verilecek EFT talimatları, ilk iş gününde hesaplara düşmüş olacak.

Bugün Kargo Firmaları Hizmet Veriyor mu?

Bankaların yanı sıra kargo firmaları da araştırılıyor. 1 Mayıs 2020 PTT şubeleri çalışmayacağı için PTT kargo da hizmet vermeyecek. Ancak diğer özel kargo firmalarıyla ilgili net bir açıklama yapılmadığı için firmalarla iletişim kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Mayıs Resmi Tatili Kaç Gün Uygulanacak?

1 Mayıs bu yıl Cuma gününe denk geldiği ve hafta sonuyla birleştiği için toplamda 3 gün tatil yapılacak.