Bitcoin’de Sert Düşüş! 11 Mayıs Güncel Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ne Kadar Oldu?

11 Mayıs 2020 Bitcoin fiyatları ne durumda? BTC düşecek mi? BTC yükselir mi? Bu soruların yanıtları artık her gün araştırılmaya başlandı. Halving’den önce sert düşüş yaşayan Bitcoin bugün 8,921 dolar üzerinden işlem görüyor.

Yarın gerçekleştirilecek olan Halving, BTC’de düşüşe neden oldu. Öncelikle Bitcoin Halving, BTC piyasasında olan madencilere verilen blok ödüllerdir. Ancak bu ödüllerin yarıya indirildiği dönem, Halving olarak adlandırılır. Haliyle bu tür dönemlerde BTC arzı %50 oranında düşüş yaşar.

Ethereum Ne Kadar?

2 yıl öncesine kadar 800 dolar olan ancak 2020 yılında 189 dolara kadar gerilemiş olan ETH fiyatları an itibariyle takip ediliyor. Yüzde 0,23 oranındaki düşüşle bugün 189,87 dolardan yatırım alan ETH aslında BTC’den sonraki en güvenilir liman olarak adlandırılıyor.

Ripple Ne Kadar?

Ripple’da Ethereum’un zirve yaptığı 2017 döneminde 3 dolara kadar yükselmişti. Ancak günümüzde 0,1 dolardan yatırım alan Ripple ile ilgili analizler devam ediyor.

Kripto Paraların Değeri Artacak mı?

Bu konuda kesin bir yanıt verilemez ancak dijital dünyaya geçiş aşamasında artık kripto para birimlerinin kullanılacağı düşünülüyor. Bu nedenle Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tether ve buna benzer kripto paralara yatırımlar devam ediyor.

Yatırımcıların yanı sıra artık herkesin ilgisini çekmeye başlayan Bitcoin, 10 bin dolar seviyesini test ettikten sonra bugün 8,900 dolara kadar geriledi. Ancak ilerleyen vadelerde BTC’nin yeniden yükselişe geçebileceği düşünülüyor. BTC yatırımı yapmayı düşünenler de düzenli olarak BTC yorumları ve analizlerini takip ederek detaylı bilgilere ulaşabilir.