Bitcoin Kritik Seviyeye Ulaştı! Bitcoin Ne Kadar, Bitcoin Yükselecek mi? 29 Haziran 2020 Güncel Sanal Para Piyasası Hakkında Bilgiler

Bitcoin ne kadar, Bitcoin yükselecek mi gibi sorular haftanın ilk işlem gününde yatırımcılar tarafından araştırılmaya başlandı. En yüksek hacimli sanal para birimi olan Bitcoin geçtiğimiz hafta 10 bin dolar sınırını aştı ancak kısa sürede 9,100 dolara kadar geriledi. Ancak bu durum BTC’de yeni bir yükseliş sinyali olarak algılanıyor.

2 Haziran 2020 tarihinde 10.170 dolara kadar yükselen ve düşmeye başlayan Bitcoin şu sıralar ekonomistlerin de ilgisini çekmiş durumda. Bugün 9,089 dolardan işlem gören Bitcoin ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

Bitcoin Yükselecek mi?

Bitcoin ile beraber diğer sanal para birimlerinde Haziran ayında yaşanan değer kayıpları daha çok Wall Street’teki düşüşlerle çakışmaya başladı. Yani BTC çoğu uzmana göre ciddi şekilde piyasalarla ilişkilendirilmeye başlandı. Ayrıca uzmanlar Bitcoin’de yükseliş trendinin her an başlayabileceğini dile getiriyor. Yine de yatırımcıların kişisel analizler yapmadan BTC için yüklü yatırımlar gerçekleştirmemesi konusunda da uyarılar yapılıyor.

ABD hisse senedi piyasaları da artık sanal para piyasasıyla ilişkilendiriliyor. Salgında 2. dalga tartışmalarının etkisi devam ederken S&P 500 endeksinde yüzde 4,5 oranında kayıp yaşanırken Bitcoin fiyatları da gerilemişti.

Dünyadaki sanal para piyasasının yüzde 64’ünü oluşturan Bitcoin toplamda 167 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip. Bitcoin’den sonra sırasıyla ve bugün ki değerleriyle kripto paralar şu şekilde sıralanıyor;

-Ethereum – 223 dolar

-Tether – 0,99 dolar

-Ripple – 0,17 dolar

-Bitcoin Cash – 220 dolar

-Litecoin – 41,11 dolar

-Binance Coin – 15,32 dolar

-EOS – 2,34 dolar

-Cardano – 0,08 dolar