Bitcoin Hakkında Uzmanlar Ne Diyor? Haziran Ayında BTC Yükselecek mi?

Bitcoin hakkında birbirinden farklı isimler yorumlarını yapıyor fakat kripto para piyasasında her an her şeyin gerçekleşmesinin mümkün olması, tahminlerin geçerliliğine olan endişeleri arttırıyor. BTC yatırımı yapmak isteyenler ise daha önce BTC tahminleri tutan analistlerin yorumlarını takip ediyor. Haziran ayında BTC yükselecek mi sorusu, Bitcoin yatırımcılarının odağında.

2018 yılında yaptığı BTC analizleri gerçekleşen bir analiste göre; BTC 2018 sonunda 3.000 USD’yi görecek ve 2019 ortasında da 20.000 USD’ye kadar ulaşacak daha sonra da 5.400 USD’ye kadar düşecekti. BTC’in bu analizlere göre gerçekleşmesi; yükselmesi ve daha sonra düşüş göstermesi analistin Bitcoin Haziran ayı senaryosunun güvenirlilik kazanmasına neden oldu. Analiste göre; Haziran ayına kadar Bitcoin yükselme gösterecek ve daha sonra yaşanacak bir düşüşün ardından 2021 yılında BTC yeniden zirveye ulaşacak.

Halving Sonrası Bitcoin Fiyatları Senaryosu

Bilindiği üzere Bitcoin’de 2020 yılı itibari ile Mayıs ayında yeni bir halving gerçekleşti. Yarılanma anlamına gelen halving neticesinde Bitcoin madenciliği teşvik ücreti yarılanmış oldu. Dolayısı ile her bir blok üretimi sonrasında Bitcoin madencilerine verilen Bitcoin yarı fiyatına indi. Daha önceki yarılanma sonrası gelişmelere bakıldığında ilk 2,3 ay sonrasında Bitcoin’in eğer kazanmaya başladığı görülüyor. Bu durumda yapılan tahminlere göre halving sonrasındaki ilk birkaç ay içerisinde BTC yükselmesi bekleniyor. Dolayısı ile tam olarak Haziran ayında olması dahi BTC yükselişi bekleniyor. Üçüncü kez yapılan halving, Bitcoin’in değer kazanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.