Bitcoin Fiyatlarında Son Durum! 1 Bitcoin Kaç Lira Oldu?

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeyi sürdürüyor. Dolar ve Euro kurunun hareketlenmesine neden olan pandemi aynı zamanda kripto paraları da etkiliyor. Yatırımcılar son zamanlarda Bitcoin ne olur, Bitcoin yükselecek mi gibi soruların yanıtlarını da arıyor.

1 Bitcoin Ne Kadar?

1 Bitcoin 19 Nisan 2020 Pazar günü verilerine göre 7.233 dolardan işlem görüyor. Bu rakam TL olarak 49 bin 950 dolaylarında. Euro bazında ise 6.650 olarak yatırım almaya devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 1,24 oranında yükselen Bitcoin’in 24 saatlik hacmi 32 milyon dolara kadar yükselmiş oldu.

Bitcoin’i takip eden Ethereum ise 185 dolardan işlem görüyor. 2017 yılı sonunda 800 dolara kadar yükselmiş olan ETH, ciddi bir düşüş yaşayarak 100 dolara kadar düşmüştü. ETH’den sonra ise Ripple 0,19 dolardan yatırım almayı sürdürüyor.

Ethereum’daki son 24 saatlik grafik incelendiğinde yüzde 6,54 oranında, Ripple’da ise yüzde 1,39 oranında yükselme söz konusu. Uzmanlar bu konuda pek çok analiz yaparak yatırımcılarla bilgi paylaşırken son zamanlarda kripto paralara olan ilgi de artmaya başladı.

Bitcoin Yükselir mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle kripto paralar ile ilgili net bir açıklama yapılamıyor. Fakat uzun bir süredir yükseliş trendinde olan ve hatta 6 ayda 4 bin dolardan 7 bin dolar seviyesine kadar ulaşan Bitcoin için olumlu yorumların paylaşıldığı unutulmamalı. Yatırımcılar bireysel analizler yaparak kripto paraların saatlik değişimini takip edebilir ve yatırımlarına bu sayede yön vermeye başlayabilir.