Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam mı Geliyor?

Uzun bir süredir akaryakıt fiyatlarında ciddi bir değişiklik yaşanmazken petrol fiyatlarında ortaya çıkan artış nedeniyle araç sahiplerini üzen bir açıklama geldi.

Salgının küresel piyasalardaki petrol fiyatlarını etkilemesi nedeniyle artan petrol fiyatları aslında yeni bir toparlanma sürecine girmişti. Bununla beraber toparlanma sürecinde OPEC ülkelerinin de petrol üretimine dair bazı kısıtlamalara gittiği belirtildi. Özellikle de son haftalarda dolar kurundaki artış, petrol fiyatlarını baskılamaya başlarken Akdeniz ülkelerinin içinde yer alan Türkiye’de de akaryakıt fiyatları yükselmeye başladı.

Ülkemizdeki akaryakıt ve petrol fiyatları, dolar kurunda yaşanan değişime göre belirleniyor. Bir süredir fiyatlar sabit kalırken bugün yeni bir zam haberi duyuruldu.

Motorin ve Benzin Fiyatlarına Zam Gelecek mi?

Benzin ve motorine Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olaca şekilde zam gelmesi bekleniyor. Yapılan değerlendirmeye göre benzinin litre fiyatına 20 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 15 kuruş zam gelecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki değişime göre zam kararının verileceği öğrenilirken araç sahipleri de zamma 2 gün kala depolarını doldurmaya başladı.

Öte yandan pandeminin dünyadaki etkisi devam ederken petrol fiyatlarının yükselmesi nedeniyle zam kararının alınacağı belirtildi.