Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam mı Geldi?

Motorin ve benzin fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Alınan bilglere göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 29 kuruşluk bir zam uygulandı. Araç sahipleri bu nedenle benzin ve motorinin güncel fiyatları hakkında araştırma yapmayı sürdürüyor. 25 Nisan 2020 güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu? İstanbul, İzmir ve Ankara’da motorin ve benzinin litresi kaç TL?

Güncel Benzin Fiyatları

İzmir’de 5 TL’den satılan benzinin litre fiyatı yeni zam ile beraber 5,29 TL olacak. Ankara’da 4,97 TL’den 5,26 TL’ye çıkacak olan benzinin litre fiyatı İstanbul’da 4,83 TL’den 5,12 TL’ye yükselecek.

Güncel Motorin Fiyatları

İzmir’de 5,30 TL’den 4,89 TL’ye düşen motorinin litre fiyatı Ankara’da 5,27 TL’den 4,86 TL’ye, İstanbul’da ise 5,19 TL’den 4,78 TL’ye düşmüştü.

Benzin ve Motorin Fiyatları Neye Göre Hesaplanıyor?

Ülkemizdeki akaryakıt fiyatları Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünlerin fiyat ortalamasıyla beraber dolar kurundaki hareketlilik baz alınarak hesaplanıyor.

Benzin ve motorin fiyatlarında yeni bir güncellemenin gelip gelmeyeceği merak konusu. Petrol fiyatlarındaki anlık değişimlere göre fiyatlar yatay olarak yükselirken uluslararası piyasalarda da pek çok yatırım ürünü hareketlenmeye başladı. Petroldeki hareketliliğin yanı sıra dolar kuru 7 TL’ye yaklaşırken altında da ciddi bir yükseliş trendi devam ediyor. Yeni haftada dolar ve petrol fiyatlarında artış bekleyen uzmanlar aynı zamanda altın fiyatlarında da yükseliş sürecinin bir süre daha devam edeceği görüşünde.