Bekçi Alımı Yapılacak mı? 2020 Jandarma Bekçi Alımı Duyurusu Paylaşıldı mı?

Bekçi alımı 2020 başvurusuyla ilgili araştırma yapan vatandaşlar aynı zamanda bekçi maaşları, bekçilerin çalışma saatleri ve daha pek çok detayı merak ediyor. Jandarma 2020 bekçi alımıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken Resmi Gazete’de yayımlanan son düzenleme ile beraber yeni alımların önü açıldı.

2020 Yılında Bekçi Maaşları Ne Kadar Oldu?

Bekçi maaşları lise ve dengi okullar ile lisans mezunları arasında değişiyor. Ayrıca görev yerine göre de değişen 2020 bekçi maaşları, lisans mezunlarında 4,534 TL, lise ve dengi okullarda 4,527 TL olarak sunuluyor. Bu maaşlar görev yapılan illere ve ek ödeme tutarlarına göre değişkenlik gösteriyor. Ayrıca bekçiler hem eşleri hem de çocukları için ödenek alabiliyor. Maaşlar ise enflasyon oranlarına göre değişiyor.

Bekçiler Kaç Saat Çalışıyor?

Akşam saat 18 ile 19 arasında göreve başlayan bekçiler sabah 6 ile 7 arasında mesaisini tamamlıyor. Bu saatler bekçilerin görev yerlerine göre değişiyor. Gece bekçileri olarak da adlandırılan çarşı ve mahalle bekçileriyle ilgili son zamanlarda alımların ne zaman yapılacağına dair sorular henüz yanıt bulmadı. Fakat bekçilik sınavına giriş yapmak isteyenler şimdiden maaş ve çalışma saatleri gibi konularda bilgi sahibi olmak adına araştırmalarını sürdürüyor.

2020 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

An itibariyle bekçi alımı hakkında açılan bir ilan bulunmuyor. Fakat Resmi Gazete’de yayımlanan yeni bildiriyle beraber önümüzdeki dönemde alımların yapılabileceği düşünülüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından bekçi alım duyurusunun yapılması beklenirken bizler de son dakika açıklamalarını paylaşmaya devam ediyor olacağız.