Bayram Öncesi Emekli Maaşları Yatıyor! Bağkur SSK SGK Emeklileri Maaşlarını Ne Zaman Alacak?

Bağkur ve SSK kapsamında olan emekli vatandaşların maaşları Ramazan bayramından önce hesaplarda olacak. Standart maaş ödeme takvimine göre emekliler bu ayın 15’i itibariyle maaşlarını almaya başlayacak. Emekli maaşı ödemeleri 22 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek.

Bakan Selçuk’un emekli maaşlarıyla ilgili yaptığı açıklamada önemli detaylara yer verildi. Bayramdan önce maaşların hesaplarda olacağını dile getiren Aile bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da birtakım açıklamalar yapılmıştı.

Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Bu sene Ramazan bayramı 24 Mayıs’ta başlıyor. Toplamda 3 günlük Ramazan bayramı takvimi 26 Mayıs’a kadar devam ediyor. Pazar gününe denk gelen bayramdan bir önceki gün de Cumartesi olduğu için emekli vatandaşların maaşı Pazartesi gününe sarkıyor.

Bu durum için harekete geçen Bakanlık emekli maaşı ödemelerini erkene aldı. Alınan karara göre bayramdan önce tüm emeklilerin maaşları yatırılmış olacak.

Bağkur Kapsamında Olan Emeklilerin Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Standart maaş ödeme günü ayın 25 ve 26’sı olan emekliler 21 Mayıs’ta, 27-28 olan emekliler de 22 Mayıs’ta maaşını alacak.

SSK Kapsamında Olan Emeklilerin Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Standart maaş ödeme günü 17-18-19-20 olanlar 15 Mayıs’ta, 21-22-23 olanlar ise 18 Mayıs’ta emekli maaşını alacak.

Her ayın 24-25 ve 26’ında maaş alan emekliler ise bu ayın 20’sinde emekli maaşlarını çekebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla öne çekilen emekli maaşları bu durumda Ramazan bayramından önce vatandaşlara sunulmuş olacak. İlgili tarihlerde emekli maaşını çekmek isteyen vatandaşlar ATM’lerden maaş ödemelerini alabilecek.