Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak? Emeklilere Bayram Desteği Verilmeye Başlandı mı?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada emeklilere bayram ikramiyelerinin yatırılmaya başlandığı belirtildi. 7 Nisan itibariyle yatırılan emekli ikramiyeleri aynı zamanda tahsis numaralarının son 2 hanesine göre farklı tarihlerde hesaplarda olacak. 11 Nisa 2020’ye kadar 12 milyon emeklinin hesabına aktarılacak olan bayram ikramiyeleriyle ilgili detaylı bilgiler haberimizde…

Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Emekiler, Ramazan Bayramı ikramiyelerini 7-11 Nisan tarihleri arasında alaca. SSK’ya bağlı olanlar 7 ile 10 Nisan arasında, Emekli Sandığı ve Bağkur’lular da 11 Nisan tarihinde emekli ikramiyesini almış olacak.

İkramiyelerin verileceği son tahsis numarası 17, 18 ve 19 olanlar 7 Nisan itibariyle ikramiyelerini aldı. 20, 21 ve 22 olanlar ise 8 Nisan’da yani dün ikramiyelerini hesabında gördü. Bugün ise tahsis numarasının sonu 23 ve 24 olanlar ikramiyelerini alacak. 4B’li yani Bağkur’lular ve Emekli Sandığına bağlı olanlar da 11 Nisan’da 1000 TL ikramiyelerini almış olacak.

Bakan Selçuk konu hakkında 12 milyon hak sahibi ve emeklinin bayram ikramiyelerini ödemeye başladıklarını geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Öte yandan Bakan Selçuk’un açıklamaları da şu şekilde olmuştu, “Koronavirüs en çok yaşlılarımızı etkiliyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu tedbirler ile beraber 76 yaş üstü yaşlı vatandaşlarımızın aylıkları evinde ödeniyor. Buna ek olarak emekli aylığını PTT üzerinden alan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız da talep etmesi halinde evlerinden bu ödemeleri alabilecek.”