Bankaların Güncel Mevduat Faiz Oranları Çakıldı! 2020 Haziran Dönemi Bankada Parası Olanlar için Üzücü Haber Geldi! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Yüzde Kaç Oldu?

Bankada parası olan vatandaşlar son haftalarda yatırımlarının erimeye başladığını görüyor. Çünkü ekonomide toparlanmanın hızlanması amacıyla Merkez Bankasının açıkladığı politika faiz indirimlerinin yanı sıra BDDK’nın aktif rasyosu müdahalesiyle beraber 32 günlük faizler yükseldi ancak enflasyonun gerisinde kalan faiz oranları, yatırımcıları da düşündürmeye başladı.

Haziran ayının ilk haftası itibariyle bankaların faiz oranları düşmeye başlamıştı. Bununla beraber 32 günde mevduat faiz oranları da bankalar tarafından art arda açıklandı. Özellikle de yatırımlarını mevduat faizinde değerlendiren yatırımcılar bu ay içinde faiz oranlarının ciddi anlamda düştüğüne şahit oluyor. Haziran ayı en yüksek mevduat faizi veren bankalar listesi haberimizin devamında.

Bankaların 2020 Haziran Dönemine Ait Mevduat Faiz Oranları

32 günde en yüksek mevduat faizini yüzde 10 ile Burgan Bank sunuyor. Buna göre 10 bin TL için 32 günlük getiri miktarı 75 TL oluyor. Diğer bankalarda ise mevduat faiz oranları düşmeye devam ediyor. Fibabanka’da 32 günlük mevduat faiz oranı yüzde 9, Odeabank’ta yüzde 8,50, Türkiye Ekonomi Bankasında yüzde 8,50, Vakıfbank’ta yüzde 8,25 ve Ziraat Bankasında yüzde 8,00 olarak güncellendi.

Mevduat faizine yatırım yapmak isteyen vatandaşlar faiz oranlarının ne zaman yükseleceğini de merak ediyor. Bizler de bu konuda yaşanabilecek son dakika güncellemelerini ekonomikredi.com olarak paylaşmaya devam ediyor olacağız.