Bankaların Çalışma Saatleri Değişti mi? Özel ve Kamu Bankaları Saat Kaçta Açılıyor?

Türkiye Bankalar Birliğinin önerisiyle artık banka şubelerinin çalışma saati değişmiş ve vatandaşlarla bu saatler paylaşılmıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafenin korunması ve bankalarda yoğunluk yaşanmaması için bankaların yeni çalışma saatleri belirlendi. Ziraat Bankası başta olmak üzere Vakıfbank, Halkbank, Yapı Kredi, Garanti ve İş Bankası ile TEB çalışma saatleri kaç oldu? Sorunun yanıtları haberimizin devamında.

Halkbank Saat Kaçta Açılıyor?

Halkbankası kamu bankaları arasında. Kamu bankalarının çalışma saatleri 09.00 ile 17.00 olarak güncellendi.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank Çalışma Saatleri

Kamu bankalarından olan Ziraat ve Vakıfbank’ta da çalışma saatleri sabah saat 9 ile akşam saat 5 olarak belirlendi.

Özel Bankalar Saat Kaçta Açılıyor?

Özel bankaların tamamı öğlen 12.00’de şubelerini açıyor. Kapanış saati ise 17.00 olarak belirlendi. Buna göre TEB, Yapı Kredi, Akbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, İNG Bank ve diğer özel bankalar koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ikinci bir duyuruya kadar öğlen saat 12 ile akşam saat 5 arasında hizmet vermeye devam edecek.

Şubelerin çalışma saatlerine ilişkin yaşanabilecek gelişmeleri sitemizden takip etmeye devam edebilirsiniz. Bankalar Birliğinin de bu konuyla ilgili yeni açıklamaları da güncel olarak sitemizde paylaşılacaktır.

Özel bankalar ile kamu bankaları, koronavirüs sebebiyle aldığı tedbirleri sürdürürken sosyal mesafenin sağlanması amacıyla ATM’lerde de mesafe kuralı uygulamaya başladı. Buna göre vatandaşlar birer metre aralıklarla ATM’den işlemlerini tamamlamak için beklemeye devam edecek. Aynı durum şube içerisindeki kurallarda da geçerli.