Bankaların 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Düşmeye Devam Ediyor! Mayıs Ayı En Yüksek Faizi Veren Bankalar Hangisi?

15 banka bugün mevduat faizini indirdi. İş Bankası, İNG bank, Akbank, Ziraat ve Burgan Bank gibi bankalarda 32 günde mevduat faizi oranları düşmeye başladı. Öncelikle BDDK’nın yaptığı aktif rasyosu oranına müdahalenin ardından yeni bir şok dalgası başladı. Örnek olarak 10 bin TL’nin aylık faiz getirisi çakılırken pek çok bankadan da mevduat faiz indirim haberleri art arda geldi. Peki, en yüksek mevduat faizi veren bankalar hangileri? Mayıs ayı mevduat faiz oranları…

Geçen hafta BDDK tarafından yapılan banka rasyosu oranları müdahalesinden sonra Merkez Bankası da 100 baz puan faiz indirmişti. Bununla beraber bankalarda kredi faiz oranları düşmeye başlarken faiz getiri oranlarında da düşüş yaşandı. Ekonomikredi.com olarak 32 günde en yüksek faiz veren bankalar ve faiz düşüren bankalar listesini sizlerle paylaşıyoruz.

32 Günde Mevduat Faiz Oranı Düşen Bankalar

Listenin ilk sırasında Burgan Bank yer alıyor. Yüzde 10,50 olan mevduat faiz oranı bugün itibariyle yüzde 10,00 olarak güncellendi. Ayrıca Odeabank da yüzde 10,00 oranından yüzde 9,50’ye kadar faiz oranlarını düşürdü.

İNG Bank da mevduat hesabı faizi düşen bankalar arasında. Daha önce yüzde 10,00 olarak sunulan vadeli mevduat faiz oranı artık yüzde 8,50 seviyesinden işlem görecek. CEPTETEB yüzde 8,00’dan yüzde 6,00’a, Şekerbank ise yüzde 8,50 faiz oranından yüzde 8,25’e kadar mevduat hesabı faiz oranları düşürdü.

İş Bankasında da mevduat faiz oranları düşürüldü. Daha önce yüzde 6,50 seviyesinde olan 32 günlük mevduat faiz oranı artık 6,25 olarak sunulacak. Fibabanka’da yüzde 10’dan yüzde 9,50’ye, Enpara’da yüzde 7’den yüzde 6,50 seviyesine düşen mevduat faiz oranları HSBC’de yüzde 8’den yüzde 7,50 seviyesine kadar geriledi.

Görüldüğü üzere neredeyse tüm bankalarda 32 günlük mevduat faizi oranı düşürüldü. Denizbank’ta yüzde 8,10 olan faiz artık 7,50 olarak, QNB Finansbank’ta yüzde 8,80 olan faiz de yüzde 8,30 olarak güncellendi.

Ziraat Bankası ile Akbank’ta faiz oranları düşürüldü. Ziraat Bankasında yüzde 8,50 olan faiz yüzde 8’e, Akbank’ta yüzde 8 olan faiz yüzde 7 seviyesine kadar indirildi.

İlerleyen günlerde 32 günde mevduat faizi veren bankalar listesinin güncellenip güncellenmeyeceği merak ediliyor. Tüm detayları sitemizden güncel olarak takip etmeye devam edebilirsiniz.