Bankalar Saat Kaçta Açılıyor? Denizbank, QNB Finansbank ve TEB Çalışma Saatleri Güncellendi!

Koronavirüs salgını tüm kamu ve özel kurumları olumsuz yönde etkilerken bazı bankalarda normalleşme sürecine geçiş yapılmaya başlandı. Artık bankaların çalışma saatleri de değişirken QNB Finansbank ve TEB tarafından açıklanan duyuruya göre yeni çalışma saatlerine geçiş yapıldığı belirtildi. Ayrıca Denizbank da yeni çalışma saatlerine bugün itibariyle başlandığını duyurdu.

Bankalarda alınan salgın tedbirleri kapsamında TBB tarafından yeni bir düzenleme getirilmiş kamu bankaları hariç tüm özel bankalar bu sürece uyum sağlamıştı. Buna göre özel bankalar öğlen saat 12:00 ile akşam saat 17:00 arasında, kamu bankaları da 09:00 – 17:00 arasında çalışmalarına devam ediyor. Ancak normalleşme sürecine giriş yapıldığı için bankaların çalışma saatleri yeniden değişmeye başlandı.

Denizbank Çalışma Saatleri Değişti mi?

Salgın nedeniyle devam eden bankalardaki saat kısıtlaması bugün Denizbank tarafından güncellendi. Yani Denizbank 4 Mayıs 2020 itibariyle çalışma saatlerini 09:00 – 17:00 olarak değiştiğini açıkladı.

QNB Finansbank Kaçta Açılıyor?

Finansbank tarafından yapılan açıklamada da çalışma saatlerinin 09:00 – 17:00 olarak güncellendiği belirtildi.

TEB Çalışma Saatleri Değişti mi?

TEB’in yaptığı açıklamada pilot şubelerde 5 Mayıs itibariyle 09:00 – 17:00 çalışma saatlerine geçiş yapılacağı bildirildi.

Bu bankaların dışında kalan Yapı Kredi, Akbank, İNG, İş Bankası, HSBC, Garanti BBVA ve diğer özel bankalar 12:00 – 17:00 olarak hizmet vermeyi sürdürecek. Ancak önümüzdeki gün ya da haftalarda bu bankaların da eski çalışma sistemlerine geri dönüş yapacağı düşünülüyor.