Bakanlık Kapsamında 3. Faz 1000 TL Sosyal Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal destek başvurularının geçtiğimiz gün alınmaya başlanmasıyla beraber vatandaşlar sorgulama süreciyle ilgili detayları merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı uygulama ile beraber ihtiyaç sahiplerine verilen 1000 TL pandemi sosyal destek başvurusu e-Devlet üzerinden başladı. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre farklı günlerde alınırken hafta sonu herkesin başvuru yapması sağlanıyor. 1. ve 2. faz ödemelerinden yararlananların tekrar alamadığı 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama işlemleri de başvuru sahipleri tarafından araştırılıyor.

Kimler 1000 TL Pandemi Desteği Alabilir?

1000 TL sosyal yardım yani pandemi desteği almak için 1. ve 2. fazda sosyal destek alınmamış olması gerekiyor. Ayrıca ihtiyaç sahipleri Bakanlık tarafından belirlenirken 3. faz hane bazlı olarak uygulanıyor. Yani hanedeki her bir birey için değil tüm hane için 1000 TL sosyal yardım yapılıyor.

E-Devlet Sosyal Destek Ön Başvuru Sayfası için Tıklayın

Yukarıdaki linke tıklayarak 1000 TL sosyal destek almak için ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Burada başvuru sahiplerinden kimlik bilgileri, eski çalışma yeri ve maaşı, an itibariyle çalışma durumu ve aile bireyleriyle ilgili bilgiler sorulmaktadır.

Pandemi Desteği Başvuruları Ne Zaman Sonuçlanacak?

3.faz 1000 TL sosyal yardım başvuruları sonuçlanmaya başlandı. 1. ve 2. faz için 4,4 milyon haneye yapılan 1000 TL’lik yardımın ardından başlayan 3. faz başvuruları için vatandaşlar e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilecek.

1000 TL pandemi desteği sorgulamak için e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘sosyal yardım’ yazmanız yeterlidir. Karşınıza çıkacak sayfaları takip ederek pandemi desteğiyle ilgili başvuru sonucunu görüntüleyebilirsiniz.