Bakan Selçuk’tan Son Dakika 1000 TL Pandemi Yardımı Açıklaması Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Selçuk bugün pandemi yardımıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Ayrıca 1000 TL 4. faz pandemi para desteği hakkında da önemli bilgiler veren Bakan Selçuk, salgın dönemi süresince toplam yardım tutarının yanı sıra henüz yardım almayanlar için de müjdeli bir haber paylaştı.

Bakanlık Salgın Döneminde 20 Milyar TL Destek Verdi

Salgın sebebiyle devlet tarafından 1000 TL olarak başlatılan pandemi yardımları için başvurular devam ederken konuyla ilgili bugün Bakan Selçuk’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakan Selçuk öncelikle 1. faz yardım kapsamında 2,1 milyon aileye destek aktarıldığını söyledi. 2. fazla bu yardımın 2,3 milyon hane, 3. fazla ise 1 milyon 680 bin haneye ulaştığını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Paketin tamamı düşünüldüğünde bugüne kadar ortalama 20,5 milyar TL’Lik bir nakit desteği sağlanmıştır” şeklinde konuştu.

Yeni Pandemi Desteği mi Geliyor?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Selçuk süreç hakkında yeni bilgileri de paylaştı. Bakan Selçuk; “3 fazda toplam olarak 6 milyon haneyi geçtik. Bu yüzden 6 milyar TL’yi de geçmiş durumdayız. Elbette 3. fazdan daha farklı bir destek süreci yok. Bunun nedeni de zaten an itibariyle herkes 3. faz 1000 TL pandemi desteğine başvurabiliyor. Düşüncemiz şudur, pandemi sürecini atlattıktan sonra e-Devlet üzerinden bu yardımın kalıcı hale gelmesini sağlamak amacındayız.”

E-DEVLET ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN