Bakan Berat Albayrak’tan Çiftçilere Destek Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, çiftçilere yapılan desteklerle ilgili Twitter hesabı üzerinden birtakım açıklamalarda bulundı. Bakan Albayrak, pancar küspesi ve hububat üretimi için çiftçilere 400 milyon TL’yi aşan avans desteğinde bulunduklarını söyledi.

Bakan Berat Albayrak’ın açıklamaları şu şekilde;

“Yeni tip koronavirüs sürecinde her zaman çiftçilerimizin yanında olduk. Gerek pancar küspesi, gerekse hububat üretimi konusunda toplamda 400 milyon TL’yi aşan avans desteği yaptık. Öte yandan çiftçilerimizden ilk hasadı da Türkşeker almaya başlamıştır. Umarız ki ülkemizin her toprağı ve arazisi ürünsüz kalmayacaktır.”

Ülkemiz ekonomisini olumsuz yönde etkileyen pandemi süreciyle ilgili Bakan Albayrak resmi Twitter hesabı üzerinden bu açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak ayrıca geçen hafta yeni kredi destek paketlerini de açıklamıştı. Bu kapsamda düşük faizle ve ertelemeli olarak vatandaşlara konut, taşıt, sosyal hayatı destekleme ve tatil kredisi sunulmaya başlandı. Dün de özel banka temsilcileriyle görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ilerleyen günlerde özel bankalardan da düşük faizli kredi seçeneklerini sunulabileceğine dair sinyaller verdi.