Bakan Albayrak: Pandemi Kapsamında Destekler Devam Edecek

Video konferans yöntemiyle Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi Toplantısına katılan Bakan Albayrak, gündemle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Salgın sürecinde Türkiye ekonomisinde yaşanan değişmelere değinen Bakan Albayrak, normalleşme adımlarında sağlanacak yeni destekleri de paylaştı.

Bakan Albayrak’ın konuşmasında normalleşme süreciyle beraber ilerleyen dönemlerde her türlü desteğin sağlanacağı vurgulandı. Birçok ülkenin garanti vermesine rağmen büyük firmalarını kapattığını ve işten çıkarılmaların yüksek seviyelere ulaştığını söyleyen Bakan Albayrak’ın açıklamaları şu şekilde gerçekleşti;

“Türkiye ekonomisine salgının etkisi görünen o ki daha az olacak. Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızı atarken KOBİ’lerden vatandaşlarımıza, esnaflarımızdan sanayicilerimize kadar tüm paydaşların kullanımına sunmayı amaçladık. Bu sürece devam edeceğiniz. Pandeminin etkisinin en güç dönemini de geride bıraktık. Artık normalleşme sürecine hazırlanmaya başladık.”

“Bundan sonraki dönemde vatandaşlarımız için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Koronavirüs salgınının ekonomimize en zorlu dönemini geride bıraktık. Ülkemiz için ortaya çıkmış olan potansiyeli değerlendirmeyi sürdüreceğiz. Ayrıca Covid-19 sonrasında yeni bir başarı hikayesi yazma imkanını da kullanacağız.”

Video konferans yöntemiyle bu açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, salgından sonra Türkiye’nin daha güçlü ve emin adımlarla yoluna devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca bugüne kadar yapılan desteklerin devam edeceğini de söyledi. Salgının Türkiye ekonomisini zorladığı dönemin geride bırakıldığını da sözlerine ekleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak artık normalleşme sürecine adım atıldığının altını çizdi.