AVM’lerde Hazırlıklar Tamamlandı! AVM’ler Ne Zaman Açılıyor?

İsfanbul AVM yönetim direktörü Baştürk, AVM’ler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İsfanbul AVM’nin 11 Mayıs 2020 tarihinde açılacağını anımsatan Direktör Kemal Baştürk, temizlik ve düzenin yanı sıra sosyal mesafenin uygulanması adına birçok değişikliğe gidildiğini söyledi. Ayrıca AVM girişlerinde 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralının uygulanacağını söyleyen Baştürk, İsfanbul AVM’deki tüm hazırlıkların tamamlandığını sözlerine ekledi.

AVM’lere Yeni Standartlar Getirildi

Salgından etkilenen AVM’ler uzun bir süredir hizmet vermezken alınan karar ile pek çok AVM 11 Mayıs’ta faaliye geçecek. Gündelik yaşama pek çok farklılık getiren koronavirüs salgını AVM’lere de yeni standartların uygulanmasına neden oldu.

Bakanlık tarafından yapılan normalleşme süreci açıklamalarınını yanı sıra Cumhurbaşkanlığından gelen açıklamalar doğrultusunda kapatılan AVM’lerde hazırlıklar devam ediyor. 11 Mayıs 2020’den itibaren yeniden açılacak olan alışveriş merkezleri arasında olan İsfanbul için Yönetim Direktörü Kemal Baştürk’ten birtakım açıklamalar geldi. Baştürk’ün açıklamaları şu şekilde;

“Yeni döneme giriş yapıyoruz. Haliyle sosyal mesafe ile beraber hijyen, düzen ve temizlik gibi konulara dikkat edilecek. Müşteriler minimum temasla alışveriş yapmak zorunda. AVM girişlerinde bu nedenle 1,5 metrelik sosyal mesafe olacak. Ayrıca girişlerde maske denetimi ile ateş ölçümü yapılacak. İsfanbul AVM 11:00 – 19:00 arasında hizmet verecek. Zaten bu hizmetler de kademeli olarak açılacak diğer işletmeler tarafından sağlanacak. Gerekli tüm önlemler burada alındı. Müşterilerin titizlikle alışveriş yapması sağlanacak ve en önemlisi de temizliğe üst düzey önem verilecek. Vücut ısısı 38 derece üzerinde olanlar AVM’ye alınmayacak. Ayrıca bu ölçümler sadece müşteriler için değil, personeller için de geçerli olacak.”