AVM’ler Hakkında Son Dakika Gelişmesi: 2 Alışveriş Merkezi için Açılış Kararı Alındı!

Uzun bir süredir koronavirüs salgını sebebiyle kapalı olan AVM’ler hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Özellikle de İstanbul’da AVM’ler ne zaman açılacak sorusunun yanıtlarını merak eden vatandaşlar, Akasya ve Akbatı AVM’ler için yapılan açıklamalar sayesinde yeni bilgilere ulaşıyor. Pek, AVM’ler açılıyor mu, tarih verildi mi, AVM’ler ne zaman açılacak ve hangi önlemler alınacak?

Uzun bir süredir Mayıs ayında açılacağı iddia edilen AVM’ler için AKİŞ GYO tarafından bir değerlendirmede bulundu. Yapılan açıklamada tarih veren AKİŞ GYO aynı zamanda İstanbul’daki iki dev AVM’nin bu kapsamda hazırlıklara başladığını söyledi.

İstanbul’da AVM’ler Açılıyor mu?

AKİS GYO tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Pandemi şüphesiz hem ülkemizi hen de dünyayı etkisi altına aldığı bu günlerde hep birlikte seferberlik başlatmıştık. Alınan tüm önlemler kapsamında Akasya ve Akbatı AVM’leriyle ilgili olarak yeni bir karar alınmıştır. Kiracılarla birlikte yapılan görüşmelerde açılış tarihi olarak 1 Haziran 2020 tarihi seçildi. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınacak kararların elbette bu süreçte her zaman etkili olacağını biliyoruz. Olumsuz bir karar verilmesi durumunda tarihte erteleme yani öteleme yapılabilir.”

Bu açıklamaya göre 2 dev AVM’nin 1 Haziran 2020 için hazırlıklara başladığı anlaşılıyor. Alınan önlemler kapsamında AVM’lerden hijyen seviyesi en üst seviyeye çıkarılacak. Ayrıca yürüyen el bantlarının UV cihazları sayesinde sterilize edilmesi sağlanırken alışveriş merkezlerindeki hava sirkülasyonuna da dikkat edilecek. Girişlerde termal kameraların olacağı AVM’lerde güvenlik kamerası sayısı da artırılıyor.