Avantajlı Konut Kredisi Kampanyası için Başvurular Alınmaya Başlandı! 0,64 Faizli ve 12 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Detayları

Vakıfbank avantajlı konut kredisi için başvurular alınmaya başlandı. 1 yıl ertelemeli olarak kullanabileceğiniz avantajlı konut kredisinde 180 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlanacak. Ayrıca 1 yıl geri ödemesiz olan bu kredide birinci el konutlar için yüzde 0,64, ikinci el konutlar için de yüzde 0,74 faiz uygulanacak.

Vatandaşlar dün itibariyle başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyordu. Bugün bankanın resmi sitesinde yayınlanan duyuruya göre başvurular artık alınmaya başlandı.

2020 yılında birçok kredi ürününde düşük faiz avantajı sunan kamu bankalarından Vakıfbank, konut kredisi başvurularının başladığını duyurdu. Yapılan açıklamada başvuru koşullarına da yer verildi. Sıfır ve ikinci el konut kredisinde 12 ay ertelemeli olarak sunulacak olan konut finansmanında 180 ay vade söz konusu. Ancak 3 büyük şehirden olan Ankara, İstanbul ve İzmir için 750 bin TL’ye kadar, diğer tüm iller için de 500 bin TL’ye kadar kredi alınabilecek.

12 ay ödemesiz birinci el sıfır konutlarda yüzde 0,64 faiz uygulanırken, 2. el konutlarda yüzde 0,74 faiz uygulanacak.

Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Başvuru Yöntemleri

Bu krediye başvuru yapmak isteyenler banka şubeleri dışında çağrı merkezinden de işlemlerini yapabilecek. 444 0 724 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla 5-2-1 tuşlamasını yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Krediden yararlanmak isteyenler DASK, kredili hayat sigortası ve konut paket sigortasını da almak durumunda. Ayrıca kredi skoru düşük olan vatandaşlar Vakıfbank avantajlı konut kredisinden faydalanamayacak.