Arsa İpoteği Göstererek Kredi Alabileceğiniz Vakıfbank’ta Faiz Oranları Açıklandı!

Arsa ipoteği günümüzde kredi skoru nedeniyle kredi alamayanlar için gösterilmesi gereken teminatlardan biridir. Yani bankalara arsa ipoteği göstererek kredi talep edebilirsiniz. Bu konuda hizmet veren Vakıfbank, uygun faiz oranlarıyla da dikkat çekiyor. Ekonomikredi.com olarak Vakıfbank arsa ipoteği ihtiyaç kredisi faiz ve vade oranlarını sizlerle paylaşacağımız bu haberde, yapılması gerekenleri de aktarıyor olacağız. Ancak arsa ipotekli kredinin yüksek tutarlı kredi kullanımlarında sunulacağı unutulmamalıdır. Başvuru şartları da banka tarafından paylaşıldığı için süreci yönetmek adına koşulları sağlamalı ve en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuru yapmalısınız.

Vakıfbank Arsa Teminatlı İhtiyaç Kredisi

Düzenli gelir sahibi olanların yararlanabileceği Vakıfbank arsa teminatlı ihtiyaç kredisinde hayat sigortası da yapılıyor. Ayrıca ticari müşteriler bu krediden yararlanamıyor. İpotek ettirilecek olan arsayla ilgili de bankanın birtakım şartları var. Arsanın satış kabiliyeti bulunan nitelikte olması, belediye hudutları içinde olması ve hisseli olmaması gerekiyor. Ayrıca bu arsanın akraba, eş ya da çocuk gibi farklı bir şahsa ait olup olmamasına bakılmıyor.

Arsa teminatlı ihtiyaç kredisinde yüzde 0,98 faiz oranı uygulanacak. Geri ödemelerde 60 ay vade söz konusu olurken arsanın toplam değerinin yüzde 75’ine kadar kredi kullandırılacak.

Vakıfbank Arsa Teminatlı İhtiyaç Kredisi Maliyet Tablosu

0,98 faizli arsa teminatlı kredide kredi tahsis ücreti olarak 250 TL tahsil edilecek. Ekspertiz ücreti de 1,100 TL olarak uygulanacak.

En yakın Vakıfbank şubesine giderek ya da bankanın müşteri hizmetlerini arayarak çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.