Arefe ve Kurban Bayramının 1. Günü (30-31 Temmuz) Resmi Daireler Tatil mi, Tapu Daireleri Hizmet Verecek mi?

Kurban bayramına sayılı günler kaldı. Vatandaşlar da bu nedenle resmi işlemler için hangi dairelerin açık olacağını araştırıyor. Peki 30 Temmuz 2020 Perşembe arefe günü tapu çalışacak mı, resmi daireler hizmet veriyor mu? 31 Temmuz 2020 Cuma bayramın 1. günü resmi kurumlar çalışıyor mu?

Bu yıl Kurban Bayramı için Arefe günü 30 Temmuz Perşembe. Haliyle bayramın 1. günü de 31 Temmuz 2020 Cuma günü kutlanacak.

Resmi işlemleri olan vatandaşlar öncelikle arefe günü için araştırmalar yapıyor. Yarım gün çalışacak olan kurumlar arefe günü saat 13:00’a kadar hizmet verecek. Daha sonra 4 gün resmi bayram tatiline girecek olan tapu daireleri ve tüm resmi kurumlar, 4 Ağustos 2020 Salı itibariyle çalışmalarını sürdürecek.

Bayramın 1. günü tapu daireleri hizmet vermeyecek. Bu nedenle tapu dairesinde işlem yapacak olanlar Arefe günü öğlen saat 13:00’a kadar işlemlerini tamamlamalıdır. Ayrıca 29 Temmuz Perşembe günü tüm kamu kurumları tam gün çalışacağı için Arefe gününde yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle daha önceden süreçlerin yönetilmesi gerekiyor.