Ankara, İzmir ve İstanbul’da Shell, BP, Opet Benzin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz hafta benzin fiyatlarında düşüş beklediğini ifade eden sektör temsilcilerinin açıklamalarından birkaç gün sonra benzin fiyatlarına indirim geldi. EPGİS yani Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda geçtiğimiz gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 22 kuruş indirim geldi. Vatandaşlar şimdi İzmir benzin fiyatları ne kadar oldu, Ankara’da benzin fiyatları ve İstanbul benzin fiyatları hakkında araştırmalar yapıyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın resmi sosyal hesabından yapılan duyuruda 26 Haziran gecesi benzin fiyatlarına indirim yapıldığı açıklandı. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar ayrıca serbesti ve rekabet sebebiyle farklılık gösterebiliyor. Buna ek olarak 26 Haziran 2020 itibariyle benzin fiyatları da güncellendi.

Ankara, İzmir, İstanbul Benzin Fiyatları

İzmir’de benzin fiyatları 6,57 TL’den 6,35 TL’ye düştü. İstanbul’da benzinin litre fiyatı 6,51 TL’den 6,29 TL’ye, Ankara’da ise 6,57 TL’den 6,35 TL’ye geriledi.

Petrol Fiyatlarında Düşüş Yaşandı

Öte yandan petrol fiyatlarında da düşüş yaşanıyor. ABD Enerji Enformasyon Yönetimi’nden alınan verilere göre Amerika’daki stratejik petrol stokları dışında kalan ticari petrol stoklarının 19 Haziran’da haftalık 1,4 milyon varil artarak 540 milyon varile yükseldiği belirtildi. Sokların artmasıyla beraber talebi de baskılamaya devam eden yeni tip koronavirüs vaka sayısındaki artış, petrol fiyatlarının düşmesini sağladı. Ayrıca Brent petrolün varil fiyatı da 15 günün ardından 40 doların altına düştü.