Altın Piyasası Hakkında Ekonomist Raoul Pal’dan Dikkat Çeken Yorum: Altının Değeri Ciddi Anlamda Yükselecek!

Dünyaca ünlü ekonomist Raoul Pal, bugün altın hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Art arda gelen altın yorumlarına bir yenisini daha ekleyen Pal, oldukça ilginç tespitlerini paylaştı.

Son zamanlarda altın fiyatlarındaki dalgalanmalar hem yatırımcıları hem de yatırım yapmak isteyenleri düşündürüyor. Daha önceki haftalarda tarihi bir rekora imza atan altın fiyatları bir süre sonra düşüşe geçmiş ve piyasalarda durgunluğa neden olmuştu. Bununla beraber gerileme sürecine devam eden altın şu sıralar yükselişini sürdürüyor.

Altın piyasalarıyla ilgili uzmanlardan da değerlendirmeler paylaşılmaya devam ediliyor. Son paylaşımında Raoul Pal tarafından yapılan açıklamalar ise dikkat çekiyor.

Dünyadaki tüm ülke ekonomilerini etkisi altına alan pandemi nedeniyle altın güvenli bir liman olarak görülüyor. Bu nedenle son haftalarda büyük yatırımlar alan altın fiyatlarıyla ilgili Pal’in açıklamaları haberimizin devamında.

Altın Fiyatları Yükselecek mi?

Ekonomist Pal, gözlemlerine göre salgının altın üzerindeki etkisinin devam etmesi durumunda ONS altının 4,900 dolara kadar çıkabileceğini aktardı. Bu durumda 5 bin doların da aşılabileceğini söyleyen Raoul Pal, kış aylarıyla beraber 2. salgın dalgasının dünyayı etkisi altına alma ihtimalinin olabileceğini ve bu durumun altındaki hareketliliğin devam etmesini sağlayacağını söyledi.

Dünyaca ünlü ekonomist Raoul Pal, 2020’nin ilk çeyreğinde yaşanan ekonomik durgunluğun ekonomiyi canlandırma çalışmalarıyla beraber ikinci çeyrekte krizlere davetiye çıkarabileceğinin de altını çizdi. Daha önce Raoul Pal, Bitcoin için de birtakım tahminler yapmış ve bu tahminleri tam anlamıyla nokta atışı olarak değerlendirilmişti.