Altın Fiyatlarında Yükselme Devam Edecek mi? ONS Altında 1800 Dolar Beklentisine Dair Açıklama Geldi!

Morgan Stanley verilerine göre altın fiyatları yükselmeye devam edecek. Son günlerde ons altın fiyatlarında dikkat çeken yükseliş gram altın ve çeyrek altın fiyatlarına da yansımıştı. Bu nedenle altın fiyatları yükselecek mi, altın ne kadar olur gibi soruların yanıtlarını araştıran yatırımcılar için Morgan Stanley tarafından yapılan yorumları sizlerle paylaşıyoruz.

Morgan Stanley, ABD’nin en büyük yatırım bankası olarak biliniyor. Altın fiyatlarıyla ilgili tahminlerini paylaşan Morgan Stanley analistleri, 2020 yıl sonuna kadar altın fiyatlarının yükselmeye devam edeceğini aktarıyor. Ayrıca 2020’nin ikinci yarısında da bu yükselişin süreceği belirtiliyor.

Altın Neden Yükseliyor?

Morgan Stanley Bankası analistleri, faiz artırım beklentisi nedeniyle altın fiyatlarının yükseldiğini belirtiyor. Ayrıca ons altında 1,800 dolar beklentisinin oluştuğunu da ifade eden Morgan Stanley analistleri, küresel maliye politikalarının yaygınlığı nedeniyle altındaki yükselişin devam edebileceğini aktarıyor.

Altın fiyatları aslında birçok faktöre göre tetiklenebiliyor. ABD dolarının zayıflaması, salgındaki belirsizlik ve negatif faizler, altındaki yükselmenin başlıca nedenleri olarak biliniyor.

Morgan Stanley raporlarında ayrıca 2020’nin 2. yarısında ons altının 1,800 doları aşabileceği belirtiliyor. Bu bir tahmin olsa da ons altındaki yükseliş takip edilerek bu tahminlerin gerçekleşebileceği görülebilir.