Altın Fiyatlarında Yükseliş Trendi Devam Ediyor! Güncel Çeyrek, Gram ve Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Gram altın ne kadar, çeyrek altın ne kadar, bu soruların yanıtlarını merak eden vatandaşlar altındaki gelişmeleri araştırmayı sürdürüyor. Gram altın yüzde 0,79 oranında, çeyrek altın ise yüzde 0,84 oranında değer kazandı. Ayrıca altının ONS fiyatı da 1,735 dolara kadar yükseldi. ONS fiyatın yükselmesi gram altındaki yükselişin devam etmesini sağlıyor. Peki, altın fiyatları yükselecek mi?

Koronavirüs salgını gerek dünyada gerekse ülkemizde yatırım araçlarının yükselmesine neden oluyor. Altın fiyatlarında yukarı yönlü devam eden hareketlilik ile ilgili uzmanlar yıl sonuna kadar altının yükseleceğini dile getiriyor. Ayrıca ONS altın için fiyat tahmini yapan uzmanlardan bazıları yıl sonunda 2000 dolara kadar ani bir yükselmenin yaşanabileceğini dile getiriyor. Ancak bu sürecin nasıl seyredeceği hakkında kesin bir bilgi bulunmadığı için analistler sadece mevcut değişim grafiklerine göre yorum yapmaya devam ediyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Gram altın 380 TL’den işlem görüyor. Geçtiğimiz haftalarda 394 TL’ye kadar yükselen gram altın daha sonra düşmeye başlamış ancak yeniden yükseliş trendine geçiş yapmıştı.

Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarında da yükseliş devam ediyor. Çeyrek altın alış 617 TL’den, satış da 625 TL’den işlem görüyor.

Yarım altın ve Cumhuriyet altını da yükseldi. Yarım altın alış 1,235 TL’den, satış 1,251 TL’den işlem görüyor. Cumhuriyet altını da yükselerek alış 2,459 TL, satış 2,495 TL’ye ulaştı.

Canlı altın fiyatlarını sitemizin ana sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz.