Altın Fiyatlarında Düşüş mü Yaşanacak? Kuyumcular Odası Başkanından Dikkat Çeken Açıklama!

Altın fiyatları vatandaşlar tarafından her gün takip ediliyor. 31 Mayıs 2020 Pazar altın fiyatları incelendiğinde gram altının yüzde 0,70, çeyrek altının ise yüzde 0,72 oranında değer kazandığı görülüyor. Bugün gram altın 379 TL’den işlem görürken, çeyrek altının alış fiyatı 617 TL, satış fiyatı da 625 TL oldu. Ayrıca ONS altın yüzde 0,64 oranında yükseldi ve 1,729 dolara yükseldi.

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ederken İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık tarafından birtakım açıklamalar yapıldı. Akayık, altında sert düşük beklediklerini ifade etti ve tarih verdi.

Altın Fiyatları Düşecek mi?

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, gram altın düşecek mi, çeyrek altın düşer mi gibi soruların yanıtlarını paylaştı. Altın piyasasını değerlendirdikten sonra özel açıklamalarda bulunan Başkan Atayık, son 2 yıldır ABD tahvil faizlerinin düştüğünü dile getirdi. Ayrıca Atayık normalleşme adımlarının başarılı bir şekilde yönetilmesi halinde faiz artırımlarının başlayabileceğini ve ABD ekonomisinde pozitif verilerle beraber ONS Altın fiyatlarının 1500 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

İç piyasadaki dolar kuru gelişmelerine de dikkat çeken İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, ONS altın fiyatlarında yaşanacak düşüşlerin, gram altın fiyatlarını 350 TL bandına kadar düşürebileceğini dile getirdi. Son olarak yarın açılacak olan İstanbul Kapalıçarşı kuyumcularının altın alış ve satış yoğunluğu nedeniyle fiyatlar arasındaki makasın kapanacağını belirten Atayık, çeyrek altının 580 TL’ye, gram altının da 350 TL’ye kadar düşebileceğini sözlerine ekledi.