Altın Fiyatlarında Düşüş Başladı! 9 Mayıs 2020 Cumartesi Güncel Gram, Çeyrek, Tam, Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?

9 Mayıs 2020 Cumartesi günü altın rakamlarında ciddi bir düşüş eğilimi gözlemlendi. Altın ortalama yüzde 1,25 oranında değer kaybederken gram altın ve çeyrek altının yanı sıra ONS altın fiyatları da düştü.

Uzun bir süredir altın rakamlarında yükseliş devam ederken bugün hızlı düşüş eğilimi dikkat çekti. Gram altın yüzde 1,25, çeyrek altın da yüzde 1,21 oranında değer kaybederek geriledi. Fakat uzmanlar bu düşüşün devam etmeyeceğini düşünüyor. Ayrıca altına olan rağbet nedeniyle kısa süreli bir düşüş trendine girildiğini belirten uzmanlar ilerleyen günlerde yeniden yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

9 Mayıs 2020 Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın bugün 387 TL’den satılıyor. Geçtiğimiz günlerde 395 TL’ye kadar çıkan ve 400 TL eşiğine yaklaşan gram altınla ilgili araştırmalar sürüyor. ONS altın fiyatlarının düşmesi nedeniyle gram altında da değer kaybı yaşanırken aynı durum çeyrek altın için de geçerli.

Çeyrek Altın Bugün Ne Kadar?

Çeyrek altın yüzde 1,21 oranında düştü. Çeyrek altın alış 621 TL, çeyrek altın satış 636 TL oldu.

Yarım Altın Fiyatları

Bugün yarım altın alış 1,245 TL, yarım altın satış 1,272 TL olarak gerçekleşti.

Tam Altın Ne Kadar?

Tam altın alış 5,090 TL, tam altın satış 5,173 TL oldu.

Cumhuriyet Altını Fiyatları

Cumhuriyet altınında da düşüş söz konusu. Cumhuriyet altını alış 2,480 TL, satış 2,537 TL’den gerçekleşiyor.

Sitemizin ana sayfasından güncel olarak tüm altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. İlerleyen günlerde altında yeniden yükselme sürecinin başlayacağını dile getiren uzmanlar hafta sonu ONS altındaki düşüş nedeniyle ülkemizdeki altın fiyatlarının olumsuz etkilendiğini belirtiyor.