Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor! 5 Mayıs Salı Gram, Çeyrek, Yarım, Cumhuriyet Altını Fiyatları Ne Kadar?

5 Mayıs 2020 Salı günü altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Altının ONS fiyatı yüzde 0,22 oranında gerilese de gram altın yüzde 0,25 oranında değer kazandı. Altının ONS fiyatı 1,698 dolar olurken gram altın 386 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın ise yükselişine devam ediyor.

Altın fiyatları corona virüs etkisiyle yükselişini sürdürüyor. Küresel piyasalarda yaşanan hareketlilik ülkemizdeki altın fiyatları üzerinde etkisine devam ederken son dakika altın fiyatları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Gram altın geçtiğimiz günlerde düşüşe geçmiş ve 375 TL’ye kadar gerilemişti. Ancak 1 hafta içinde yeniden yükselen gram altın bugün 386 TL’den satılıyor.

5 Mayıs Güncel Çeyrek Altın Fiyatları

Çeyrek altın alış 619 TL’den, çeyrek altın satış 632 TL’den işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatları da geçtiğimiz hafta düşüşe geçmiş ancak yeniden yükseliş trendine başlamıştı.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar Oldu?

Cumhuriyet altını alış bugün 2,472 TL’den, satış da 2,525 TL’den işlem görüyor.

Yarım Altın Fiyatları

Yarım altında da yükseliş devam ediyor. Yarım altın alış bugün 1,236 TL’den, satış da 1,264 TL’den işlem görüyor.

Altın Yükselecek mi?

Altın fiyatlarıyla ilgili araştırmalar devam ederken uzmanlar fiyatların yukarı yönde devam edebileceğini aktarıyor. Ayrıca geçen hafta Dünya Bankası da altın fiyatlarının yıl sonuna kadar yükselebileceğini belirtmişti. Bu yükselişin 2021 yılı ilk çeyreğine kadar devam edebileceğini de söyleyen Dünya Bankası, tüm dünyayı etkisi altın alan pandemiden kaynaklı olarak dünya ülkelerinin ekonomilerindeki hareketliliğin devam edebileceğini dile getirdi.