Altın Fiyatları Gece Saatlerinde de Yükselmeye Devam Ediyor! 8 Mayıs 2020 Canlı Altın Fiyatları

Altın fiyatları geçtiğimiz hafta için düşüş yaşamış ve birkaç gün içinde yeniden yükselmeye başlamıştı. Gram altın ayrıca tarihi bir rekora imza atarak 390 TL’yi aşmıştı. Bugün gram altın yüzde 0,48 oranında, çeyrek altın ise yüzde 0,77 oranında değer kazanarak yükselişini sürdürüyor.

Altının ONS fiyatında da yükselme devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 1,690 TL’ye kadar gerileyen ONS altın yüzde 1,92 oranında değer kazandı ve 1,717 dolara kadar çıktı. Altına yatırım yapanlar her gün canlı altın fiyatlarını araştırırken özellikle de gram altındaki yükselişin nedenlerini merak ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, küresel ekonomide hareketliliğe neden olurken aynı zamanda altın fiyatlarını da etkiliyor. ONS altının artmasıyla beraber gram altın da yükselişe geçtiği için ülkemizdeki altın fiyatları anlık olarak değişebiliyor. Peki gram altın ne kadar? Çeyrek altın yeni güne nasıl başladı? 8 Mayıs 2020 Cuma altın fiyatları…

Gram Altın Bugün Ne Kadar?

Gram altın dün 395 TL’ye kadar yükselmiş ve daha sonra düşüş eğilimi göstermişti. Yüzde 0,48 oranında artan gram altın an itibariyle 392 TL’den işlem görüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarındaki yükseliş de devam ediyor. Yüzde 0,77 oranında değer kazanan çeyrek altının alış fiyatı 629 TL oldu. Çeyrek altın satış ise 644 TL.

8 Mayıs 2020 Yarım Altın Fiyatları

Yarım altın alış bugün 1,261 TL, satış 1,288 TL oldu. Bu rakamlara göre yarım altın yüzde 0,77 oranında değer kazandı.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar Oldu?

Cumhuriyet altını alış 2,512 TL, satış 2,568 TL’den işlem görüyor.

Altın fiyatları genel olarak yükselişe devam ederken 22 ayar altının gram fiyatı 364 TL’den, 18 ayar altının gram fiyatı 230 TL’den ve 14 ayar altının gram fiyatı 252 TL’den satılıyor.

Altın fiyatlarındaki yükselmenin bir süre daha devam edeceği düşünülüyor. Uzmanlar salgın nedeniyle altın rakamlarında yıl sonuna kadar yükselişin devam edebileceğini aktarıyor. Geçtiğimiz hafta Dünya Bankası da 2020 sonuna kadar altında yükselme trendinin devam edeceğini belirtmişti. Yatırımcılar yine de günlük olarak çeyrek altın, gram altın ve yarım altın fiyatlarını takip etmeyi sürdürüyor. Ayrıca en güncel altın fiyatlarını sitemizden de canlı olarak takip edebilirsiniz.